WYDARZENIA

Pielgrzymka Krucjaty Wyzwolenia Człowieka

Patrząc na przykład życia i wiary Błogosławionego Jana Pawła II – głosiciela Ewangelii życia i wolności chcemy doświadczyć że to także nasza historia ze to także nasze życie. Jednocześnie chcemy podjąć posługę na rzecz świata i wzywać nad nim tak samo jak Błogosławiony papież Bożego miłosierdzia.

Tylko miłosierny Bóg może wyzwolić człowieka z tego wszystkiego co odbiera mu godność osoby ludzkiej. Kościół wyznaje swoją wiarę w sposób publiczny w zgromadzeniu dlatego i my jesteśmy wezwani do licznego udziału w Pielgrzymce aby nasze wyznanie było czytelne i konkretne w oczach tego świata. Zapraszamy wszystkich członków kandydatów Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, wszystkie środowiska dbające o wyzwolenie człowieka, a także wszystkich, którzy tej wolności pragną dla bliskich. Spotkajmy się by wyznać wiarę i dostąpić Bożego Miłosierdzia. W 2013 będziemy pielgrzymować na zakończenie Roku Wiary. Zgromadzimy się, aby publicznie wyznać wiarę w Jezusa Chrystusa, który wyzwala i czyni człowieka prawdziwie wolnym. Ewangelia nadaje nowy sens życiu człowieka jest to tak niesamowite doświadczenie ze nie da się go pozostawić dla siebie, trzeba iść do innych i mówić o wielkich dziełach Boga żywym dowodem że jest to możliwe są wielkie zastępy ludzi wyzwolonych święci i błogosławieni.

Tegoroczna Ogólnopolska Pielgrzymka Krucjaty Wyzwolenia Człowieka odbędzie 28 września 2013 r. Spotykamy się w Krakowie – Łagiewnikach. Diakonia Wyzwolenia Diecezji Świdnickiej organizuje przejazd autokarowy z naszej Diecezji. Zapisy do 15 września br. pod nr telefonu: 74 8434537. Zgłoszenia można dokonać poprzez wypełnienie formularza lub na adres e-mail: krucjata.swidnica@gmail.com  Przewidywany koszt 70 zł, zaliczka 20 zł, wpłata na konto: Marek i Iwona Kurowscy, ul. Kasztanowa 13/13, 58-300 Wałbrzych – nr konta: 50 1020 5558 1111 1409 9640 4423.

Program Pielgrzymki:

10:00 – zawiązanie wspólnoty i konferencja ks. dr Wojciecha Węgrzyniaka  – uczczenie relikwii Bł. Jana Pawła II (Sanktuarium Jana Pawła II),

12:00 – Droga Krzyżowa ze świadectwami do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego,

14:00 – przerwa obiadowa

15:00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Eucharystia (Sanktuarium Miłosierdzia Bożego),

16:30 – zakończenie.

(kk)

Na podstawie: swidnica.oaza.pl , wyzwolenie.racerit.com , kwc.oaza.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE: „MIEJSCE, DO KTÓREGO MOŻNA JUŻ PIELGRZYMOWAĆ” 

Zobacz także
maika.com.pl
Przez historię i sztukę do wiary

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status