WYDARZENIA

>> Święty Jan XXIII. Święty Jan Paweł II <<

Tak czujemy i myślimy już od dawna. Tak będziemy mówić i pisać od Niedzieli Miłosierdzia Bożego 2014 r. Mamy prawie siedem miesięcy, aby na nowo odnaleźć w Karolu Wojtyle z Wadowic świadka Ewangelii. Abyśmy ubogaceni zbliżającym się do końca Rokiem Wiary, chcieli głosić Chrystusa zmartwychwstałego – Miłość nieskończoną.

Wielu z nas nosi w pamięci spotkania z naszym Papieżem, które odbyły się w tak wielu polskich miastach. Są i tacy, którzy „odwiedzali” Ojca Świętego w Rzymie lub tam, gdzie przybywał z apostolskimi misjami na całym świecie. Zawsze wracaliśmy do naszych domów, do naszych parafii i środowisk codziennego życia i czuliśmy, że spotkaliśmy Przewodnika na całe życie. Jest już kolejne pokolenie katolików, które polskiego Papieża zna tylko z katechez i homilii, ze wspomnień, relacji, filmów. Miesiące, które poprzedzają datę kanonizacji Błogosławionego Jana Pawła II są czasem, dzięki któremu Biskup Rzymu wywodzący się „z dalekiego kraju”, może stać się na nowo jednym z nas.

http://www.youtube.com/watch?v=C5b3gHR7Iy0&feature=share

Ojciec Święty Franciszek obdarował nas dzisiaj zapowiedzią kanonizacji dwóch papieży. Kontynuuje w ten sposób misję zainicjowaną przez Benedykta XVI. 27 kwietnia 2014 r. Kościół otrzyma orędownictwo Jana XXIII i Jana Pawła II na bardzo skomplikowane i niezwykle niestabilne czasy. Dana nam cząstka XXI wieku może być epoką nowej ewangelizacji, które patronami stają się na naszych oczach znani nam niemal osobiście wielcy papieże – następcy Świętego Piotra. Jeśli Bóg pozwoli zostaniemy dotknięci świętością, by się nią dzielić. Panu Bogu niech będzie chwała już dzisiaj.

Krzysztof Kotowicz

www.kotowicz.pl

Zobacz także
Maleńki Jezu
Bibliodrama
Komentarze (1)

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status