WYDARZENIA

>> Święty Jan XXIII. Święty Jan Paweł II <<

Tak czujemy i myślimy już od dawna. Tak będziemy mówić i pisać od Niedzieli Miłosierdzia Bożego 2014 r. Mamy prawie siedem miesięcy, aby na nowo odnaleźć w Karolu Wojtyle z Wadowic świadka Ewangelii. Abyśmy ubogaceni zbliżającym się do końca Rokiem Wiary, chcieli głosić Chrystusa zmartwychwstałego – Miłość nieskończoną.

Wielu z nas nosi w pamięci spotkania z naszym Papieżem, które odbyły się w tak wielu polskich miastach. Są i tacy, którzy „odwiedzali” Ojca Świętego w Rzymie lub tam, gdzie przybywał z apostolskimi misjami na całym świecie. Zawsze wracaliśmy do naszych domów, do naszych parafii i środowisk codziennego życia i czuliśmy, że spotkaliśmy Przewodnika na całe życie. Jest już kolejne pokolenie katolików, które polskiego Papieża zna tylko z katechez i homilii, ze wspomnień, relacji, filmów. Miesiące, które poprzedzają datę kanonizacji Błogosławionego Jana Pawła II są czasem, dzięki któremu Biskup Rzymu wywodzący się „z dalekiego kraju”, może stać się na nowo jednym z nas.

http://www.youtube.com/watch?v=C5b3gHR7Iy0&feature=share

Ojciec Święty Franciszek obdarował nas dzisiaj zapowiedzią kanonizacji dwóch papieży. Kontynuuje w ten sposób misję zainicjowaną przez Benedykta XVI. 27 kwietnia 2014 r. Kościół otrzyma orędownictwo Jana XXIII i Jana Pawła II na bardzo skomplikowane i niezwykle niestabilne czasy. Dana nam cząstka XXI wieku może być epoką nowej ewangelizacji, które patronami stają się na naszych oczach znani nam niemal osobiście wielcy papieże – następcy Świętego Piotra. Jeśli Bóg pozwoli zostaniemy dotknięci świętością, by się nią dzielić. Panu Bogu niech będzie chwała już dzisiaj.

Krzysztof Kotowicz

www.kotowicz.pl

Zobacz także
Akcja Katolicka w Polsce zaprasza na pielgrzymkę dziękczynną do Rzymu.
Rozwój demograficzny Polski? Niestety, nie…
Komentarze (1)

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość