WYDARZENIA

Żniwo wprawdzie wielkie…

>> Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo. << Słowa pochodzące z Ewangelii wg Św. Łukasza przychodzą na myśl, gdy słyszymy lub czytamy o pragnieniu obecności kapłana w tak wielu jeszcze miejscach na ziemi. Radujemy się jednocześnie każdym nowym powołaniem duchownym – także w naszej Diecezji. I modlimy się o kolejne dary Opatrzności w postaci wezwanych do posługi w Kościele.

Zostań reporterem Portalu AKCJA – pod tym hasłem – jak co tydzień –  zamieszczamy niezwykłe zdjęcia. Tym razem publikujemy zdjęcie wykonane w klasztorze Ojców Trapistów w Chevetogne w Belgii. Ciekawostką tej maleńkiej miejscowości jest fakt, iż obok tego katolickiego klasztoru nawiedzanego chętnie przez pielgrzymów i poszukujących skupienia katolików, działa też bardzo aktywnie monaster prawosławny, w którym wierni tego obrządku, ale i katolicy, znajdują przestrzeń duchowych przeżyć.

Jeśli widzisz coś, co jest jakimś szczególnym świadectwem wiary, jeśli jesteś świadkiem zdarzeń, które są wyrazem więzi z Bogiem, a może rzuca się Tobie w oczy jakaś nietypowa okoliczność czy też nietypowy detal. Architektura, krajobrazy, świątki, poważne lub zabawne i niezwyczajne drobiazgi. Przydrożne kapliczki, wielkie sanktuaria, znane nam na co dzień kościoły. Sfotografuj to profesjonalnym aparatem lub telefonem komórkowym. Uchwyć w obiektyw to, co Cię urzekło, zaskoczyło lub to, co uważasz za piękne, szczere i cenne świadectwo wiary. Opisz (nadaj tytuł, określ datę, miejsce lub inną charakterystykę) i podpisz (wskazując imię i nazwisko, nick, ewentualnie wiek i miejscowość, z której pochodzisz). Wyślij wreszcie na adres: info@serwer1739513.home.pl  tytułując mejl hasłem: REPORTER AKCJI. To, co widzisz – dzięki Tobie – zobaczą inni na Portalu AKCJA.

Zobacz także
Świątynia Opatrzności Bożej bez dotacji
Matczyne ręce
Komentarze (1)

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status