WYDARZENIA

Czy istnieją „chwyty” na Pana Boga?

To znaczy czy istnieją metody, techniki, specjalne modlitwy, które zagwarantują mi zainteresowanie Pana Boga, powodzenie, wysłuchanie. Czy istnieje sposób, który da mi pewność, że moja relacja z Bogiem będzie trwała i niezachwiana? Jak często zadaję sobie takie pytania? Czy moja modlitwa ma być zawsze wielką improwizacją?

Założyciel Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny ks. Jan Berthier pisał: „modlitwa jest złotym łańcuchem, przy pomocy którego przyciągamy Boga do siebie, a On pociąga nas do siebie”. W swojej książce „Klucz do Nieba” wiele miejsca poświęca o modlitwie. Jego rozważania są proste, a jednak głębokie i bardzo aktualne.

Czuj się zaproszony do szkoły modlitwy w duchu Nazaretu. Proponujemy przeżycie weekendu, w czasie którego będziesz mógł pogłębić relację z Bogiem i odpocząć. Bóg czasem chce nas wyprowadzić na pustynię, byśmy Go lepiej słyszeli. Podążać będziemy „w rytmie” Liturgii Godzin. Spotkamy się ze Słowem Bożym, także na łonie przepięknej przyrody. Przewodnikiem w ćwiczeniach duchownych będzie ks. Jan Berthier – założyciel Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny. Jego prosta metoda medytacji pomoże Ci skuteczniej odkrywać treść Słowa, które Bóg kieruje do Twego serca.

Weekend z Bogiem odbywać się będzie w dniach  15 – 17 listopada 2013 r. Ośrodku Formacji Świętorodzinnej w Szczytnej. Rekolekcje rozpoczną się w piątek wieczorem, a zakończą w niedzielę, w godzinach popołudniowych. Osobom chętnym zaproponujemy sobotnią wyprawę na górskie szlaki, w czasie której podziwiać będziemy piękno stworzenia. Będziesz miał miał/a możliwość skorzystania z rozmowy i sakramentu pokuty. Zapewniamy towarzyszenie w Twojej drodze duchowej i wsparcie modlitewne.

Udział w sesji można zgłosić na TEJ STRONIE (wypełniając formularz) lub bezpośrednio u ojca Pawła Sobczaka – tel.: 797907402 lub 748683207, e-mail:  1pawso@gmail.com

(kk)

Na podstawie: szczytnik.msf.opoka.org.pl

Zobacz także
Tajemnica świętości w zasięgu każdego człowieka
Spoglądacie z wielką miłością w oczy Maryi
Komentarze (1)

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status