WYDARZENIA

Czyńmy wszystko z tą jedną myślą, że Bóg jest w nas

Słowa >> Czyńmy wszystko z tą jedną myślą, że Bóg jest w nas. << wypowiedziane przez Świętego Ignacego Antiocheńskiego warto sobie dzisiaj przypomnieć i rozważyć. Obchodzimy bowiem liturgiczne wspomnienie Świętego. 

Poruszająco mówił o Świętym Ignacym Papież Benedykt XVI: >> Żaden z Ojców Kościoła nie wyraził z taką intensywnością, jak Ignacy, pragnienia jedności z Chrystusem i życia w Nim. Dlatego odczytaliśmy fragment Ewangelii na temat winnicy, którą zgodnie z Ewangelią Janową jest Jezus. Faktycznie w Ignacym zbiegają się dwa „nurty” duchowe: nurt Pawła, nastawiony na jedność z Chrystusem, i nurt Jana, skoncentrowany na życiu w Nim. Z kolei oba te nurty prowadzą do naśladowania Chrystusa, wielokrotnie nazywanego przez Ignacego „moim” czy „naszym Bogiem”. <<

Obchodząc dzisiaj wspomnienie liturgiczne Świętego Ignacego Antiocheńskiego, szczególną modlitwą obejmujemy Pasterza naszej Diecezji Świdnickiej – Księdza Biskupa Ignacego Deca. Dla naszego Biskupa – Ojca wspólnoty diecezjalnej – prosimy o obfite łaski od Boga, opiekę Najświętszej Maryi Panny oraz nieustanne wstawiennictwo Świętego Patrona. Życzymy wytrwałości w posłudze Kościołowi i zapewniamy o jedności duchowej.

 

W imieniu członków i sympatyków Akcji Katolickiej Diecezji Świdnickiej

Monika Rejman

prezes Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Świdnickiej

ks. Sławomir Augustynowicz

asystent diecezjalny Akcji Katolickiej 

Świdnica, 17 października 2013 roku.

 

Okazją do modlitwy w intencji Pasterza Diecezji Świdnickiej będzie Msza św. sprawowana dzisiaj w Katedrze pw. Św. Wacława i Św. Stanisława o godz. 9.00 w intencji Najdostojniejszego Solenizanta.  

Zobacz także
Bóg z nami!
W świecie kwestionowana jest rola Kościoła i chrześcijaństwa

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status