WYDARZENIA

Diecezjalny Konkurs Misyjny

Ojciec Święty Jan Paweł II w liście apostolskim „Tertio millennio adveniente” stwierdził, że „u kresu II tysiąclecia Kościół znowu stał się Kościołem męczenników. (…) I to świadectwo nie może zostać zapomniane”. Z okazji Roku Wiary pragniemy, aby młodzież miała okazję zapoznać się z wielkimi postaciami polskich misjonarzy, którzy dzielili się darem wiary głosząc Ewangelię w krajach misyjnych. Wśród nich są także  tacy, którzy oddali życie, stając się świadkami wiary.

Słowo „męczennik” oznacza świadka, a ci, którzy przelali krew za Chrystusa, dali największe świadectwo prawdzie Ewangelii. Dlatego sylwetki polskich  świadków wiary i głosiciel Ewangelii będą stanowić osnowę tegorocznego Diecezjalnego Konkursu Misyjnego. Będzie on przebiegać pod hasłem >> …będziecie moimi świadkami w Jerozolimie i aż po krańce ziemi. <<  Celem konkursu jest poznanie postaci wielkich misjonarzy polskich, pogłębienie wiedzy o obowiązku misyjnym wypływającym z sakramentu chrztu św. i bierzmowania oraz kształtowanie postawy wiary na przykładach postaci głosicieli Ewangelii i misjonarzy męczenników.

Uczestnikami mogą być uczniowie szkół gimnazjalnych. Etap szkolny zostanie przeprowadzony 29 listopada 2013 r. Po wcześniejszym zgłoszeniu przez  katechetów w Referacie Misyjnym Kurii Świdnickiej udziału w konkursie, do każdej szkoły zostaną przesłane zestawy zadań na etap szkolny. Za przeprowadzenie etapu szkolnego odpowiedzialny jest katecheta. Etap diecezjalny odbędzie się w Świdnicy 12 lutego 2014 r. Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie szkoły do udziału w Konkursie do 21 października 2013 r. w Referacie Misyjnym Świdnickiej Kurii Biskupiej (należy podać dokładny adres szkoły, imię i nazwisko katechety, telefon lub e-mail) na adres e-mail: misje@diecezja.swidnica.pl lub  tel. 748564405 (od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 -14:00).

Konkurs odbywa się pod patronatem Księdza Biskupa Świdnickiego Ignacego Deca oraz ks. Jakuba Górskiego – dyrektora Papieskich Dzieł Misyjnych Diecezji Świdnickiej.

(kk)

Na podstawie: diecezja.swidnica.pl

Zobacz także
Akcja Katolicka w Polsce zaprasza na pielgrzymkę dziękczynną do Rzymu.
Moc przebaczenia

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość