WYDARZENIA

Plejada Świętych

Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zwróconej organizuje już po raz siódmy diecezjalne imieniny świętych. Całodzienne wydarzenie pod nazwą „Plejada Świętych” odbędzie się w Ząbkowicach Śląskich. Zaproszone są dzieci i młodzież z całej Diecezji Świdnickiej, a zgłoszenia są przyjmowane do końca bieżącego miesiąca.

Wszyscy zgłoszeni uczestnicy indywidualni i grupowi (w kategoriach wiekowych) mogą w czasie krótkich prezentacji przybliżyć postaci błogosławionych i świętych Kościoła Katolickiego. Wszystko odbywa się w trybie konkursowym, ale stanowi przede wszystkim żywą katechezę i bardzo radosną zabawę. Tradycja „Plejady Świętych” sięga 2007 r., kiedy to po raz pierwszy odbyła się w miejscowej parafii, aby rok później, w wyniku ogromnego zainteresowania, przenieść się do lokalnego centrum kultury. Od tego czasu jest organizowana każdego roku, także jako swoista riposta na tzw. „halloween”.

Impreza odbędzie się w piątek 8 listopada 2013 r. w godz. 8:30 – 14:00 w Ząbkowickim Ośrodku Kultury. Głównym animatorem „Plejady Świętych” jest ks. proboszcz Krzysztof Ziobrowski, a patronat nad tym interesującym wydarzeniem objęli: Biskup Świdnicki, Rzecznik Praw Dziecka, Burmistrz Ząbkowic Śląskich i Starosta Ząbkowicki.

(kk)

Na podstawie: diecezja, swidnica.pl , kotowicz.pl , parafiazwrocona.w.interia.pl 

Zobacz także
Koronacja uwieczniona na zdjęciach
Tłumy serc
Komentarze (1)

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość