WYDARZENIA

Powołaniowy Dzień Skupienia

Papież Franciszek w Niedzielę Dobrego Pasterza zwrócił się do młodzieży tymi słowami: >> Młodość potrzebuje stawiania na wzniosłe ideały. Zapytaj Jezusa, czego chce od Ciebie i bądź odważnym! Przed każdym powołaniem i za każdym powołaniem do kapłaństwa lub życia konsekrowanego stoi zawsze czyjaś mocna i intensywna modlitwa: babci, dziadka, matki, ojca, wspólnoty. <<

Duszpasterstwo powołań oraz Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Świdnickiej każdego roku stwarzają możliwość młodym, aby przez modlitwę, katechezę, rozmowę, świadectwo, pomóc im w rozeznawaniu powołania. Stąd i w tym roku zapraszamy młodzież męską do wzięcia udziału w Dniu Skupienia. Zaproszenie to kierujemy do młodzieży szkół licealnych i studentów oraz do lektorów i ceremoniarzy, animatorów i uczestników różnych grup parafialnych  w tym samy wieku.

Dzień Skupienia odbędzie się w budynku WSD w Świdnicy w dniach 9 – 10 listopada 2013 r. (rozpoczęcie w sobotę o godz. 9:00, zakończenie w niedzielę o godz. 13:00). Zapewniamy wyżywienie i zakwaterowanie. Prosimy, aby chłopcy przywieźli ze sobą Pismo Święte, różaniec, przybory do pisania i śpiwór. Koszt 20 zł. Zapisy do 5 listopada br. na furcie seminaryjnej (nr tel.: 748564900).

Odbędzie się także Dzień Skupienia dla młodzieży żeńskiej w tym samym przedziale wiekowym. Ma on pomóc w odkrywaniu powołania zakonnego i rozeznawaniu charyzmatu oraz zgromadzenia. Tym razem zapraszamy do Domu Sióstr Misjonarek Krwi Chrystusa w Wilkanowie w dniach 16 – 17 listopada 2013 r. (rozpoczęcie w sobotę o godz. 10:00, zakończenie w niedzielę o godz. 13:00). Tu również zapewniamy wyżywienie i zakwaterowanie. Prosimy, aby dziewczęta przywiozły ze sobą Pismo Święte, różaniec, przybory do pisania i śpiwór. Koszt 20 zł. Zapisy do 10 listopada, również na furcie seminaryjnej (tel.: 748564900)

(kk)

Na podstawie: diecezja.swidnica.pl

Zobacz także
Akcja Katolicka w centralnych obchodach Święta Niepodległości
„Idźmy razem”

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status