WYDARZENIA

Christus Vincit, Christus Regnat, Christus Imperat !

Minęła niedziela Chrystusa Króla Wszechświata. Zakończył się kolejny rok liturgiczny, który miał szczególny charakter. Z woli Papieża Benedykta XVI obchodziliśmy ten czas jako Rok Wiary. Zakończyliśmy go wraz z Ojcem Świętym Franciszkiem, na modlitwie w naszych parafiach i wspólnotach. Królowanie Jezusa Chrystusa trwa niezmiennie w Kościele i w nas – na tyle, na ile jesteśmy z Kościołem złączeni. A tę łączność daje nam świadomość, iż nasz Pan króluje z Krzyża…

Zdjęcie, które publikujemy tym razem, ukazuje jedną z ikon namalowanych przez wybitnego bułgarskiego malarza i mistrza Ikon Małżeńskich Ventzislava Piriankov. O jego niezwykłej twórczości pisaliśmy już nie jeden raz na Portalu AKCJA.  

Jeśli widzisz coś, co jest jakimś szczególnym świadectwem wiary, jeśli jesteś świadkiem zdarzeń, które są wyrazem więzi z Bogiem, jeśli zauważasz jakąś nietypową okoliczność czy też unikalny detal – sfotografuj to profesjonalnym aparatem lub telefonem komórkowym. Architektura, krajobrazy, świątki, poważne lub zabawne i niezwyczajne drobiazgi. Przydrożne kapliczki, wielkie sanktuaria, znane nam na co dzień kościoły. Uchwyć w obiektyw to, co Cię urzekło, zaskoczyło lub to, co uważasz za piękne, szczere i cenne świadectwo wiary. Wyślij na adres: info@serwer1739513.home.pl  tytułując mejl hasłem: REPORTER AKCJI. To, co widzisz – dzięki Tobie – zobaczą inni na Portalu AKCJA. Podziel się tym, co widzisz.

Zobacz także
Papież – świadek, patron, przewodnik
5 lat temu…

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status