WYDARZENIA

JEDEN KOŚCIÓŁ

Jeden Kościół spełniający misję powierzoną przez Chrystusa w różnych posługach i charyzmatach. Nadzieje umacniające wspólnotę katolików i jej zagrożenia. To główne wątki wystąpień i debaty zaplanowanej podczas I Forum Katolickiego pod hasłem „Jeden Kościół”. Wydarzenie organizowane przez Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Diecezji Świdnickiej odbędzie się w sobotę 7 grudnia 2013 r.

Forum Katolickie jest nową inicjatywą ewangelizacyjną.  Kilka lat temu Akcja Katolicka organizowała sympozjum wokół adhortacji Błogosławionego Jana Pawła II „Christifideles laici”. Tym razem celem jest dialog wokół bardzo ważkiej kwestii, jaką jest Kościół, o którym w Credo wyznajemy, iż jest Jeden. Do udziału zaproszeni są wszyscy żyjący Kościołem – świeccy,  duchowni i osoby życia konsekrowanego i ci, którzy samych siebie określają jako poszukujących czy wątpiących. Forum to dobre miejsce na spotkanie członków ruchów i wspólnot kościelnych, studentów i absolwentów teologii, katechetów i pracowników instytucji kościelnych.

Prelegentami będą: siostra Małgorzata Chmielewska – przełożona Wspólnoty Chleb Życia z Warszawy, ojciec Maciej Zięba – dominikanin, ksiądz Dariusz Oko – teolog i filozof, kapłan Archidiecezji Krakowskiej i Jan Pospieszalski – dziennikarz i publicysta, redaktor programu „Bliżej” (wcześniej „Warto rozmawiać) nadawanego przez TVP. Patronat honorowy nad Forum objął Ksiądz Biskup Ignacy Dec. Patronat medialny nad Forum sprawować będą: Tygodnik „Gość Niedzielny”, Tygodnik Katolicki „Niedziela” i Radio Rodzina.

Obrady Forum będą poprzedzone Mszą św. o godz. 9:00 w Katedrze pw. Świętych Wacława i Stanisława (pl. Jana Pawła II).

Program:
10:00 – recepcja dla Uczestników
10:30 – otwarcie Forum  – Monika Rejman – prezes Akcji Katolickiej  
10:40 – wystąpienie 1 – o. Maciej Zięba
11:20 – wystąpienie 2 – s. Małgorzata Chmielewska
12:00 – przerwa
12:30 – wystąpienie 3 – Jan Pospieszalski
13:10 – wystąpienie 4 – ks. Dariusz Oko
13:50 – przerwa
14:00 – panel dyskusyjny z udziałem prelegentów
15:00 – podsumowanie i zakończenie Forum – ks. Sławomir Augustynowicz

Forum odbywać się będzie w gmachu I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Kasprowicza w Świdnicy (ul. Pionierów 30). Osoby zainteresowane udziałem w Forum proszone są o zgłaszanie się telefonicznie – 663197988 (w dni robocze, w godz. 8:00 – 20:00) lub poprzez e-mail na adres info@serwer1739513.home.pl lub listownie na adres: Parafia pw. Chrystusa Króla, ul. 11 Listopada 6a,  58 – 340 Głuszyca (z dopiskiem na kopercie „FORUM”). Zgłoszenia są przyjmowane do 4 grudnia 2013 r. Udział w Forum pokrywający koszty organizacyjne to 10 zł od jednej osoby (przy wejściu).

W kuluarach Forum będzie można nabyć interesujące książki autorstwa prelegentów. Będzie też dostępna herbata i kawa. Parkingi ogólnodostępne dla aut osobowych, busów  i autokarów zlokalizowane są ok. 10 minut pieszo od Katedry i od  miejsca obrad przy ul. Sprzymierzeńców (w pobliżu Wyższego Seminarium Duchownego).

(kk)

TU MOŻESZ POBRAĆ PROGRAM I INFORMACJE O FORUM

Zobacz także
Serce Diecezji Świdnickiej
Klauzula sumienia obroniona przed sądem
4 komentarze

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status