WYDARZENIA

Króluj nam Chryste!

>> Wiara jest bezinteresownym darem Boga, która jawi się jako światło na drodze, wskazujące kierunek naszej wędrówki w czasie. << – powiedział Papież Franciszek. Wiara jest towarzyszką życia, pozwalającą nam dostrzegać wciąż na nowo cuda, które czyni dla nas Bóg. Wiara, która stara się rozpoznawać znaki czasu we współczesności, zobowiązuje każdego z nas do stawania się żywymi znakami obecności Zmartwychwstałego w świecie.

Drodzy Członkowie i Sympatycy Akcji Katolickiej. Żywię szczerą nadzieję, że każda inicjatywa podejmowana w ramach Roku Wiary wspierała radosne odkrywanie i odnawianie świadectwa wiary. Dziękując za owoce Roku Wiary, za to, że mogliśmy dzielić się tym, co dla chrześcijanina jest najdroższe: Chrystusem Jezusem, Odkupicielem człowieka, Królem Wszechświata ufam, że duchowo mocniejsi złożymy wyznanie: Wierzę w Syna Bożego.

Wyrazem naszej wdzięczności niech stanie się udział w Patronalnym Święcie Akcji Katolickiej, które przeżywać będziemy w sobotę 23 listopada 2013 r. w sercu naszej Diecezji – w Katedrze Świętych Wacława i Stanisława w Świdnicy. Pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Ignacego Deca, prosić będziemy podczas Mszy św., abyśmy nadal podejmowali oddaną troskę o naszą wiarę i życie wspólnoty Kościoła.

Króluj nam Chryste!

Monika Rejman

Prezes DIAK

PROGRAM UROCZYSTOŚCI:

godz. 17:00 – konferencja ks. Stanisława Orzechowskiego „Czy sama wiara wystarczy?” – Aula Świdnickiej Kurii Biskupiej

godz. 18:00 – uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem Ordynariusza Diecezji Świdnickiej Ks. Bp Ignacego Deca – Katedra pw. Św. Wacława i Św. Stanisława.

Zobacz także
Obudzić olbrzyma
Cud z nieba
Komentarze (1)

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status