WYDARZENIA

Nasi Bracia Prześladowani

Międzynarodowy Dzień Modlitwy za Prześladowany Kościół to szczególny czas globalnego wstawiania się u Boga za chrześcijanami prześladowanymi na całym świecie. Jego zasadniczym celem, oprócz modlitwy wstawienniczej, jest pobudzenie do działań na rzecz ofiar prześladowań. W tym dniu chrześcijanie na całym świecie są też zachęcani do modlitwy za prześladowców i za narody, w których prześladowania są wywoływane.

Bóg zaprasza nas do przedstawiania Mu naszych próśb oraz do wytrwałości w modlitwie. Prześladowani chrześcijanie często proszą właśnie o modlitwę, by mogli wytrwać w wierze. W wielu przypadkach możemy tylko się modlić, a jest to przecież najmniejsza rzecz, jaką możemy zrobić. Dzień ma też służyć jako zachęta do stałej modlitwy za prześladowanych chrześcijan i ciągłego zaangażowania w ich sprawę. Do prześladowania chrześcijan dochodzi głównie w kręgu oddziaływania trzech wielkich religii (islamu, hinduizmu i buddyzmu) oraz na obszarach kontrolowanych przez partie lub partyzantki komunistyczne. Zobacz mapę prześladowań chrześcijan na świecie – TUTAJ.

Pierwszy Dzień Modlitwy za Prześladowany Kościół odbył się w 1997 dzięki staraniom Światowej Społeczności Ewangelicznej, we współpracy z różnymi kościołami i organizacjami. Wzięło w nim wtedy udział około 7000 kościołów. Od tego czasu Dzień stał się największą inicjatywą modlitewną tego typu na świecie. W tym roku na terenie Diecezji Świdnickiej jutro, czyli 10 listopada 2013 r. będziemy obchodzić modlitewny Dzień Solidarności z Kościołem w Potrzebie. Z tej okazji będzie też prowadzona w parafiach zbiórka środków pieniężnych przeznaczonych na pomoc wspólnotom chrześcijańskim w krajach, w których są one prześladowane i marginalizowane.

(kk)

Na podstawie: gpch.pl , swidnica.diecezja.pl

Zobacz także
Na skrzydłach orłów
Różaniec „Do Granic”

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość