WYDARZENIA

Niedziela dla Boga i dla rodziny

„Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie wszyscy są wierzący i nie dla każdego Dekalog jest równie ważny, co dla chrześcijan, dlatego zwracamy również uwagę na społeczny aspekt tego wydarzenia.” W ten sposób zwróciła się do dziennikarz Halina Szydełko  – prezes Zarządu Krajowego Akcji Katolickiej, podczas niedawnej konferencji prasowej związanej z inicjatywą „Wolna niedziela”. Celem akcji, o której już wielokrotnie pisaliśmy na Portalu AKCJA,  jest zakaz handlu w dni świąteczne.  

25 października 2013 r., w Sejmie RP, odbyło się sympozjum pod hasłem „Wolna Niedziela”. Organizatorem sesji był Parlamentarny Zespołu Członków i Sympatyków Ruchu Światło-Życie, Akcji Katolickiej oraz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. Konferencję wspierały także Akcja Katolicka w Polsce, NSZZ Solidarność, Ruch Światło–Życie oraz legnicki Społeczny Ruch Świętowania Niedzieli. Dyskutowano nad znaczeniem niedzieli w życiu społecznym, szczególnie w kontekście dobra rodziny, a także o prawnych aspektach związanych z zakazem w tym dniu handlu. Zarówno Akcja Katolicka, jak i Solidarność oraz inne organizacje popierają projekt poselski, pod którym podpisali się posłowie PiS, PO i PSL.

W czasie wspomnianej na wstępie konferencji prasowej przedstawiciel NSZZ „Solidarność” Alfred Bujara zwrócił uwagę, że przeprowadzone w zeszłym roku badania nie potwierdzają jakoby zakaz sprzedaży w niedziele miał znacząco wpłynąć na spadek obrotów w placówkach handlowych, zwłaszcza w sklepach wielkopowierzchniowych, co podnoszą przeciwnicy projektu.

Przedstawiciele organizatorów sympozjum podpisali wspólne stanowisko. Zwracają się w nim do wszystkich parlamentarzystów o poparcie projektu w duchu poszanowania godności człowieka oraz uznania praw wolności religijnej wyrażającej się m.in. możliwością wypełniania prawa Bożego przez wierzących.

(kk)

Na podstawie: ak.org.pl

Zobacz także
Peregrynacja relikwii Błogosławionego José
Odnajdziecie radość, aby móc się nią podzielić?

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status