WYDARZENIA

Wiara jest bezinteresownym darem Boga

Drodzy Członkowie, Sympatycy, Przyjaciele Akcji Katolickiej, wyrażam wdzięczność za to, że w sercu naszej Diecezji – w Świdnicy – jako Członkowie i Sympatycy Akcji Katolickiej Diecezji Świdnickiej, wraz z młodymi z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży obchodzącymi swoje 10-lecie, mogliśmy wspólnie dziękować Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata za dary otrzymane w Roku Wiary. Prosiliśmy o błogosławieństwo dla naszych stowarzyszeń, abyśmy nadal z wiarą podejmowali dzieło apostolstwa świeckich.

Dziękuję Księdzu dr Sławomirowi Augustynowiczowi – Asystentowi Diecezjalnemu za opiekę duchową i wsparcie. Dziękuję Członkom Zarządu i Rady Diecezjalnego Instytutu, Członkom i Sympatykom – za wspólną pracę na rzecz Akcji Katolickiej. Jestem przekonana, że nasza służba poszerza obszar działania dobra odnawiając oblicze tej ziemi.

Z głębi serca dziękuję Księdzu Stanisławowi Orzechowskiemu „Orzechowi”, który ubogacił nas swoim słowem i obecnością podczas Patronalnego Święta Akcji Katolickiej. Jego słowo dodało otuchy do dalszego działania. Ksiądz Stanisław podkreślił, że Akcja Katolicka uczestniczy w procesie zbawczym. Zachęcił nas ponadto do rozwijania talentów, którymi mamy obowiązek dzielić się – służąc Kościołowi.

Serdecznie dziękuję Księdzu Infułatowi Józefowi Strugarkowi za przewodniczenie Eucharystii w Katedrze, za modlitwę oraz skierowane do nas słowo, abyśmy działali odważnie i z mocą.

Niech nam przyświecają słowa Ojca Świętego Franciszka: >> Wiara jest bezinteresownym darem Boga, która jawi się jako światło na drodze, wskazujące kierunek naszej wędrówki. <<

Króluj nam Chryste!

Monika Rejman

Prezes Zarządu DIAK Diecezji Świdnickiej

RELACJA ZE ŚWIĘTA PATRONALNEGO AKCJI KATOLICKIEJ – WE WTOREK

Zobacz także
Maryi, Matce czułości, pragniemy powierzyć wszystkich chorych
Kocham Cię, Panie

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość