WYDARZENIA

Wiara jest bezinteresownym darem Boga

Drodzy Członkowie, Sympatycy, Przyjaciele Akcji Katolickiej, wyrażam wdzięczność za to, że w sercu naszej Diecezji – w Świdnicy – jako Członkowie i Sympatycy Akcji Katolickiej Diecezji Świdnickiej, wraz z młodymi z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży obchodzącymi swoje 10-lecie, mogliśmy wspólnie dziękować Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata za dary otrzymane w Roku Wiary. Prosiliśmy o błogosławieństwo dla naszych stowarzyszeń, abyśmy nadal z wiarą podejmowali dzieło apostolstwa świeckich.

Dziękuję Księdzu dr Sławomirowi Augustynowiczowi – Asystentowi Diecezjalnemu za opiekę duchową i wsparcie. Dziękuję Członkom Zarządu i Rady Diecezjalnego Instytutu, Członkom i Sympatykom – za wspólną pracę na rzecz Akcji Katolickiej. Jestem przekonana, że nasza służba poszerza obszar działania dobra odnawiając oblicze tej ziemi.

Z głębi serca dziękuję Księdzu Stanisławowi Orzechowskiemu „Orzechowi”, który ubogacił nas swoim słowem i obecnością podczas Patronalnego Święta Akcji Katolickiej. Jego słowo dodało otuchy do dalszego działania. Ksiądz Stanisław podkreślił, że Akcja Katolicka uczestniczy w procesie zbawczym. Zachęcił nas ponadto do rozwijania talentów, którymi mamy obowiązek dzielić się – służąc Kościołowi.

Serdecznie dziękuję Księdzu Infułatowi Józefowi Strugarkowi za przewodniczenie Eucharystii w Katedrze, za modlitwę oraz skierowane do nas słowo, abyśmy działali odważnie i z mocą.

Niech nam przyświecają słowa Ojca Świętego Franciszka: >> Wiara jest bezinteresownym darem Boga, która jawi się jako światło na drodze, wskazujące kierunek naszej wędrówki. <<

Króluj nam Chryste!

Monika Rejman

Prezes Zarządu DIAK Diecezji Świdnickiej

RELACJA ZE ŚWIĘTA PATRONALNEGO AKCJI KATOLICKIEJ – WE WTOREK

Zobacz także
Do Królowej Rodzin
Ma Ma

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status