WYDARZENIA

Akcja Katolicka w Polsce – zamierzenia na rok 2014

Niosąc w naszych sercach szczerą wdzięczność za owoce zakończonego Roku Wiary rozpoczynamy z nadzieją nowy rok duszpasterskiej troski, wpisany w liturgiczne doświadczenie tajemnic Zbawienia. Przygotowując się do 1050 rocznicy Chrztu Polski i wielkiego dzieła Światowych Dni Młodzieży w Krakowie pragniemy odnowić w sobie doświadczenie Mocy Boga prowadzącego nas przez wiarę i chrzest do świadectwa. Jakże wielką radością, ale i wyzwaniem jest oczekiwanie na dzień kanonizacji błogosławionego Jana Pawła II. Jego osoba stanowi potwierdzenie zwycięstwa Boga w życiu i poprzez życie pokornego ucznia.

Ufam, że Boże dary, jakie były naszym udziałem w Roku Wiary pomogą nam w jeszcze bardziej dojrzały i duchowo mocniejszy sposób złożyć wyznanie: Wierzę w Syna Bożego. Na tym fundamencie ma być budowana nasza chrześcijańska postawa, która nieustannie jest weryfikowana przez otaczający nas świat. Warto wraz z Apostołem Piotrem potwierdzić: „Ty masz Słowa Życia Wiecznego. A myśmy uwierzyli i poznali, że Ty jesteś Świętym Boga“ (J 6,68n). Opierając się na Mocy Zbawiciela i podejmując oddaną troskę o naszą wiarę pragniemy z oddaniem podjąć życie wspólnoty Kościoła, która ma stawać się coraz wyraźniejszym znakiem obecności i zwycięstwa Bożej Prawdy i Miłości we współczesnym świecie. Niech to będzie czas pielęgnowania w nas ŚWIATŁA CHRYSTUSOWEGO, aby swoim blaskiem oświecało ścieżki współczesnego człowieka.

Żywię szczerą nadzieję, że zaprezentowane materiały pomogą wszystkim członkom Akcji Katolickiej w Polsce z pełnym oddaniem podjąć wielkie wyzwanie poprzez które będziemy głosić, że: KOŚCIÓŁ MA MÓJ GŁOS. Tylko wówczas, gdy zachowamy pełną oddania wrażliwość i odpowiedzialność za naszą wspólnotę wiary, nasze życie będzie czytelnym głosem odkrywającym bogactwo Bożej Świętości, Wierności i Miłości.

bp Marek Solarczyk

Krajowy Asystent Kościelny

Akcji Katolickiej

Formacja
Propagowanie nauczania Ojca Świętego Franciszka oraz przeciwstawianie się instrumentalnemu traktowaniu jego słów i wypaczaniu ich treści przez media.
Wprowadzanie w życie nauczania Błogosławionego Jana Pawła II jako przygotowanie i dziękczynienie za dar kanonizacji.
Organizowanie spotkań formacyjnych dotyczących tematyki :
– niebezpieczeństwa związane z ideologią gender,
– in vitro – zagrożenia w aspekcie duchowym i medycznym,
– promowanie rodziny, która jest miejscem przekazywania życia i wychowania w wierze,
– rola i miejsce świeckich w Kościele – w kontekście hierarchiczności, posłuszeństwa i odpowiedzialności za Kościół.
Modlitwa
Prowadzenie comiesięcznej modlitwy za Kościół prześladowany i o pokój na świecie.
Kontynuowanie modlitwy w intencji parlamentarzystów, aby godnie, w poczuciu odpowiedzialności za dobro wspólne oraz z poszanowaniem chrześcijańskich wartości pełnili powierzone im przez naród zadania.
Modlitewne wspieranie inicjatyw podejmowanych na rzecz świętowania niedzieli.

Na podstawie: ak.org.pl

Fot: bp Marek Solarczyk – Facebook

Zobacz także
„Jak być wdzięcznym Bogu”.
Ikona Wielkiej Soboty

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status