WYDARZENIA

Europarlamentarzyści odrzucili złą rezolucję

Jak poinformowała Fundacja CitizenGo, europarlamentarzyści  odrzucili skrajnie ideologiczny i groźny projekt rezolucji w sprawie zdrowia reprodukcyjnego i seksualnego oraz praw w tej dziedzinie. Dzięki inicjatywie fundacji, którą wsparła Akcja Katolicka, protest w tej sprawie wyraziło około 100 tysięcy obywateli Unii Europejskiej.

Projekt dokumentu opierał się na raporcie promującym aborcję, domagającym się powszechnego jej dostępu i finansowania aborcji w biedniejszych krajach. Krytykowano w nim również klauzulę sumienia dla lekarzy, a także negatywnie wypowiadano się o prawie Polski, Irlandii i Malty w zakresie „dostępu” do aborcji. Autorzy projektu kwestionowali prawa rodziców wobec ich nastoletnich dzieci w ważnych sprawach i domagali się wprowadzenia niezwykle groźnego modelu „edukacji” seksualnej z promocją antykoncepcji i aborcji.

(kk)

Na podstawie: ak.org.pl

Zobacz także
Tak wygląda wolność?
Wszyscy jesteśmy Nazarejczykami

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość