WYDARZENIA

Europarlamentarzyści odrzucili złą rezolucję

Jak poinformowała Fundacja CitizenGo, europarlamentarzyści  odrzucili skrajnie ideologiczny i groźny projekt rezolucji w sprawie zdrowia reprodukcyjnego i seksualnego oraz praw w tej dziedzinie. Dzięki inicjatywie fundacji, którą wsparła Akcja Katolicka, protest w tej sprawie wyraziło około 100 tysięcy obywateli Unii Europejskiej.

Projekt dokumentu opierał się na raporcie promującym aborcję, domagającym się powszechnego jej dostępu i finansowania aborcji w biedniejszych krajach. Krytykowano w nim również klauzulę sumienia dla lekarzy, a także negatywnie wypowiadano się o prawie Polski, Irlandii i Malty w zakresie „dostępu” do aborcji. Autorzy projektu kwestionowali prawa rodziców wobec ich nastoletnich dzieci w ważnych sprawach i domagali się wprowadzenia niezwykle groźnego modelu „edukacji” seksualnej z promocją antykoncepcji i aborcji.

(kk)

Na podstawie: ak.org.pl

Zobacz także
Wybór prawa czy prawo wyboru?
Podpisujemy się dla dobra rodziny

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status