WYDARZENIA

Śpiewa duszą

>> Ma w sobie coś, co odróżnia ją od innych utalentowanych artystek: dar hipnotyzowania słuchaczy. Kiedy śpiewa sala niemal wstrzymuje oddech, kiedy milknie  rozlegają się owacyjne oklaski… Jest prawdziwa aż do bólu. Śpiewa duszą. << – tak o Dorocie Osińskiej – wokalistce, która wystąpi jutro z koncertem noworocznym w Ząbkowicach Śląskich napisała Magda Czapińska – jedna z najbardziej prestiżowych „tekściarek” w Polsce.  

Z kolei Zbigniew Wodecki mówi o niej >> Kiedy pierwszy raz usłyszałem jej głos, byłem zdumiony. Jak to się mówi: z małej chmury duży deszcz. Minęło 7 lat i dalej jestem zdumiony, że można tak się muzycznie rozwinąć, hamując ekspresję, jednocześnie nie tracąc wyrazu artystycznego. Nie dość, że robi wrażenie na publiczności to jeszcze wzbudza podziw innych artystów, co powoli staje się nie do zniesienia…<<

Dorota Osińska – z wykształcenia jest animatorką kultury i andragogiem, z zawodu aktorką teatralną i wokalistką. Od 2003 r. występuje na deskach warszawskiego Teatru Rampa. Jako finalistka II edycji „The Voice of Poland” zachwyciła widzów i jurorów wzruszającą interpretacją „Calling you”. Jej dotychczasowy repertuar tworzyli najwybitniejsi autorzy i kompozytorzy: Włodzimierz Korcz, Jerzy Satanowski, Zygmunt Konieczny, Magda Czapińska, Jacek Cygan, Ernest Bryll. Jesienią 2013 r. przy współpracy z firmą Universal Music Polska ukazała się jej trzecia solowa płyta „Teraz”.

Dorota Osińska wystąpi z koncertem noworocznym, który odbędzie się w środę 1 stycznia 2014 r. o godz. 17:00 w Ząbkowicach Śląskich – w kościele parafialnym pw. Św. Jadwigi. Będzie to niewątpliwie wielka radość dla miłośników sztuki wokalnej. W repertuarze znajdą się utwory nacechowane liryką oraz pieśni religijne. Polecamy i zapraszamy!

(kk)

Na podstawie: zabkowice4you.pl , vvena.pl

Zobacz także
Rozwój demograficzny Polski? Niestety, nie…
Zacznij dzień od znaku krzyża
2 komentarze

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status