WYDARZENIA

Bliżej – pełna łączność

Inicjatywa Tato.Net zaprasza na warsztaty „Bliżej – pełna łączność”, czyli na ciekawe, nowatorsko zaplanowane wydarzenie dla mężczyzn, którzy chcą wzmocnić swoje ojcowskie umiejętności i stawać się bohaterami dla swoich dzieci. Warsztat „Bliżej” ma na celu przekazanie metod pogłębiania relacji ojciec – dziecko. Zajęcia opierają się na czterech filarach efektywnego ojcostwa, do których zalicza się: zaangażowanie, stałość, znajomość dziecka i opiekuńczość.

Dlaczego warto zainwestować w swoje ojcostwo? Dzięki tym warsztatom: przekonasz się jak wielki wpływ mają ojcowie na swoje dzieci, lepiej poznasz, co jest mocną, a co słabą stroną Twojego ojcowania, nauczysz się wdrażać w życie cztery podstawy dobrego ojcostwa: zaangażowanie, konsekwencja, znajomość, wychowanie, zobaczysz, które potrzeby swego dziecka zaspokajasz w sposób wystarczający, a nad zaspokojeniem których musisz jeszcze popracować, uzyskasz od innych ojców feedback (informację zwrotną) i odkryjesz tajemnicę dobrego kontaktu z dzieckiem, poznasz praktyczne metody budowy ojcowskiego planu działania.

Organizatorzy zapraszają na warsztaty zarówno ojców małych dzieci, jak również już dorosłych. Młodych rodziców i dziadków łączy jeden cel: uszczęśliwić dziecko. Pamiętając o tym, niezbędne jest inwestowanie w dobrą, opartą na przyjaźni, zrozumieniu i przebaczeniu, relację, a także współpraca w budowaniu i utrzymaniu wspólnego frontu wychowawczego. Dziadkowie potrzebują odkrywać, że ich dzieci nie są już małymi szkrabami, ale są ich partnerami mającymi swoją odpowiedzialność za wychowanie kolejnego pokolenia. Natomiast młodzi rodzice – że dziadkowie chcą dla nich i ich dziecka jak najlepiej, a swoje metody i przekonania warto im szczerze i spokojnie objaśnić. Tylko wtedy, gdy dzięki dialogowi pokoleń każdy będzie wiedział, jaką rolę ma do odegrania w życiu malucha, znajdzie swoje miejsce i będzie czuł się w rodzinie chciany i kochany.

Warsztaty odbędą się w sobotę 11 stycznia 2014 r. w godz. 9:00 – 18:00 w Szkoła Podstawowa w Witoszowie Dolnym. Koszt uczestnictwa: 120 zł (cena zawiera: uczestnictwo, materiały szkoleniowe, przerwy kawowe, obiad, publikacja Tato.Net). Zapisy są możliwe poprzez serwis tato.net w zakładce „warsztaty”.

(kk)

Na podstawie: diecezja.swidnica.pl

Zobacz także
Program „Rodzina rodzinie” będzie kontynuowany w 2018 r.
Odnajdziecie radość, aby móc się nią podzielić?

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość