WYDARZENIA

Jeden chrzest i jedna wiara

Zakończył się już Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Mieliśmy szczególny czas, by uświadomić sobie, iż jesteśmy ochrzczeni w imię Jezusa Chrystusa – z taką samą mocą, jak siostry i bracia z różnych wspólnot chrześcijańskich. Łączy nas ta sama wiara, dzięki której jesteśmy złączeni z Bogiem poprzez modlitwę, Pismo Święte, sakramenty i chrześcijańskie życie.

Kolejne zdjęcie, które publikujemy w serii pod hasłem Zostań reporterem Portalu AKCJA” ukazuje jedną z chwil Chrztu Świętego udzielanego w parafii prawosławnej w Ząbkowicach Śląskich. Wierni tego Kościoła mają swoje wspólnoty w kilku miastach naszej Diecezji, a zatem mamy też wiele okazji, by się z nimi spotykać i dawać wzajemnie świadectwo umacniające w wierze.

Jeśli widzisz coś, co jest takim właśnie świadectwem wiary, jeśli jesteś świadkiem zdarzeń, które są wyrazem więzi z Bogiem – uchwyć w obiektyw aparatu fotograficznego lub telefonu komórkowego to, co Cię urzekło, zaskoczyło lub to, co uważasz za piękne. Następnie wyślij następnie na adres: info@serwer1739513.home.pl tytułując mejl hasłem: REPORTER AKCJI.

Zobacz także
Wywiad z nowym biskupem świdnickim. Bp Marek zdradza kierunek posługi
Apel w związku z sytuacją w Egipcie
Komentarze (1)

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość