WYDARZENIA

Pójdźmy wszyscy do stajenki…

Choć w Liturgii okres Bożego Narodzenia zakończył się w ubiegłą niedzielę Świętem Chrztu Pańskiego, Dobra Nowina o narodzeniu Jezusa rozbrzmiała wczoraj na nowo w kościele Sióstr Klarysek od Wieczystej Adoracji w Ząbkowicach Śląskich.

Uczniowie klasy I, III i V Szkoły Podstawowej nr 1 w Ząbkowicach Śląskich pod opieką sióstr Obliczanek Elżbiety Żero i Michaeli Lis przedstawili jasełka.  Na scenie obok Maryi z Dzieciątkiem i Józefa pojawili się Aniołowie zwiastujący radosną nowinę o przyjściu na świat Zbawiciela, pastuszkowie i dzieci, które w pośpiechu podążyły do stajenki, chcąc złożyć małemu Jezusowi swoje dary. Nie zabrakło też trzech króli, którzy przybyli z dalekich krajów, by pokłonić się Maleńkiemu.

Całości przedstawienia towarzyszyła piękna i bogata oprawa muzyczna w postaci tradycyjnych kolęd oraz współczesnych pastorałek w wykonaniu solistów i chórków. Na zakończenie mali artyści złożyli wszystkim zgromadzonym życzenia. Szczególnie ciepłe słowa popłynęły w kierunku Przełożonej Sióstr Klarysek – Matki Marii Gabrieli, która obchodziła dziś swoje urodziny. Wysiłek i trud dzieci, sióstr Obliczanek, wychowawczyni klasy 3b oraz rodziców nagrodzony został gromkimi brawami, które zdawały się nie mieć końca…

(mt)

Zobacz także
By Chrystus mógł bardziej i naprawdę królować w naszym życiu, w rodzinie, Kościele i Narodzie
Premiera w Mieście Cudów
Komentarze (1)
  • […] z jasełek w wykonaniu uczniów klas I, III i V Szkoły Podstawowej nr 1 w Ząbkowicach. Odbyły się one także w ostatnią niedzielę, ale w kościele Sióstr Klarysek. Przypomnieć też warto, że z kolei dwa tygodnie odbyły się […]

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status