WYDARZENIA

Proszę Was drodzy diecezjanie o modlitwę

Umiłowani Diecezjanie, jedność całego Kościoła wyraża się poprzez więź Kościoła lokalnego z osobą Ojca świętego. Dla umocnienie więzi z następcą św. Piotra, zgodnie z obowiązującą tradycją, co kilka lat biskupi udają się do Rzymu z wizytą ad limina Apostolorum.

Pielgrzymka do Rzymu to nie tylko czas modlitwy przy grobach Apostołów, ale także czas spotkania poszczególnych biskupów z Ojcem świętym i jego najbliższymi współpracownikami, pracującymi w watykańskich kongregacjach.

W dniach od 1 do 8 lutego wraz z całym polskim episkopatem przebywamy z wizytą ad limina Apostolorum. Proszę Was drodzy diecezjanie o modlitwę w intencji owoców naszego pielgrzymowania naszego spotkania z papieżem Franciszkiem. Wraz z biskupem Adamem zapewniam Was o naszej modlitwie przy grobach Apostołów, przy ołtarzu Błogosławionego Jana Pawła II w Bazylice Świętego Piotra. Za ich wstawiennictwem będziemy modlić się o dar Bożego błogosławieństwa dla wszystkich diecezjan i całej diecezji, zwłaszcza z racji przypadającej w tym roku 10 rocznicy jej istnienia.

Jednocześnie zwracam się do Was z prośbą, by w duchu solidarności z bratnim narodem ukraińskim, podczas dzisiejszej adoracji Najświętszego Sakramentu, modlić się do Pana dziejów, by dokonujące się na Ukrainie  wśród trudów przemiany, przebiegały w sposób pokojowy, wolny od napięć, wzajemnej agresji i przelewu krwi.

Wszystkim z serca błogosławię

+ Ignacy Dec

Biskup Świdnicki

Apel Biskupa Świdnickiego o modlitwę w związku z wizytą „ad limina” i sytuacją na Ukrainie.

Na podstawie: diecezja.swidnica.pl

Zobacz także
Dzień skupienia przeniesiony
Odmowa jest nie tylko obowiązkiem moralnym, lecz także prawem człowieka

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość