WYDARZENIA

Proszę Was drodzy diecezjanie o modlitwę

Umiłowani Diecezjanie, jedność całego Kościoła wyraża się poprzez więź Kościoła lokalnego z osobą Ojca świętego. Dla umocnienie więzi z następcą św. Piotra, zgodnie z obowiązującą tradycją, co kilka lat biskupi udają się do Rzymu z wizytą ad limina Apostolorum.

Pielgrzymka do Rzymu to nie tylko czas modlitwy przy grobach Apostołów, ale także czas spotkania poszczególnych biskupów z Ojcem świętym i jego najbliższymi współpracownikami, pracującymi w watykańskich kongregacjach.

W dniach od 1 do 8 lutego wraz z całym polskim episkopatem przebywamy z wizytą ad limina Apostolorum. Proszę Was drodzy diecezjanie o modlitwę w intencji owoców naszego pielgrzymowania naszego spotkania z papieżem Franciszkiem. Wraz z biskupem Adamem zapewniam Was o naszej modlitwie przy grobach Apostołów, przy ołtarzu Błogosławionego Jana Pawła II w Bazylice Świętego Piotra. Za ich wstawiennictwem będziemy modlić się o dar Bożego błogosławieństwa dla wszystkich diecezjan i całej diecezji, zwłaszcza z racji przypadającej w tym roku 10 rocznicy jej istnienia.

Jednocześnie zwracam się do Was z prośbą, by w duchu solidarności z bratnim narodem ukraińskim, podczas dzisiejszej adoracji Najświętszego Sakramentu, modlić się do Pana dziejów, by dokonujące się na Ukrainie  wśród trudów przemiany, przebiegały w sposób pokojowy, wolny od napięć, wzajemnej agresji i przelewu krwi.

Wszystkim z serca błogosławię

+ Ignacy Dec

Biskup Świdnicki

Apel Biskupa Świdnickiego o modlitwę w związku z wizytą „ad limina” i sytuacją na Ukrainie.

Na podstawie: diecezja.swidnica.pl

Zobacz także
Króluj nam Chryste – zawsze i wszędzie!
Zapraszamy na dni otwarte

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status