WYDARZENIA

Zabrzmiało raz jeszcze Bożym Narodzeniem

Podczas koncertu Formacji „Cantata” znaleźliśmy się raz jeszcze w cudownym klimacie Świąt Bożego Narodzenia. Za kilka dni zakończy się tradycyjny w Polsce okres kolędowania i ten występ był swego rodzaju podsumowaniem pięknego czasu świętowania przyjścia Pana Jezusa na świat.

Koncert odbył się – tak jak zapowiadał portal AKCJA – w minioną niedzielę, w kościele parafialnym pw. Św. Jadwigi w Ząbkowicach Śląskich. Wstęp do koncertu uczynił i na zakończenie podziękował za wspólne śpiewanie ks. dziekan Bogdan Wolniewicz, którego otwartość sprawia, iż mieliśmy w mijającym czasie wiele kulturalnych spotkań w tej pięknej  i odnawianej staraniem miejscowych duszpasterzy świątyni. Jest ona ogrzewana, co kontrastowało z panującym na zewnątrz siarczystym mrozem.

Przede wszystkim jednak temperaturę podnosił entuzjazm śpiewających i treści przez nich opowiadane w kolejnych utworach wlewały w serca słuchających wiele duchowego ciepła. Wszystkie zaśpiewane przez cały zespół utwory były starannie opracowane. Nie brakowało zupełnie nowych aranżacji i ujawniały się talenty wszystkich występujących i jednocześnie zapraszających do wspólnego śpiewu. Obecni w kościele – niezależnie od wieku – nie tylko słuchali pięknych kolęd, pastorałek i piosenek. Były też bowiem chwile, gdy wszyscy śpiewali, co czyniło z tego niezwykłego wieczoru wspólną modlitwę. Uśmiechnięte twarze, aplauz licznie obecnych w kościele osób świadczyły o tym, iż koncert sprawił wiele przyjemności.

OBSZERNA RELACJA Z KONCERTU NA PORTALU ZĄBKOWICE4YOU.PL

(kk)

Na podstawie: ząbkowice4YOU.pl

Zobacz także
Polska krajem misyjnym?
Przybądźcie proszę do Częstochowy

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status