WYDARZENIA

Zostań z nami

Utwór „Zostań z nami” poświęcony Błogosławionemu Janowi Pawłowi II zakończył niezwykły koncert noworoczny, jaki odbył się w Ząbkowicach Śląskich. Niewątpliwie recital Doroty Osińskiej nie był jedynie kolejnym koncertem znanej i bardzo lubianej w Polsce piosenkarki.

Bardzo szybko okazało się, że to jest spotkanie z Nią i przesłaniem, jakie zawarła w swoich piosenkach. Miłość w wymiarze religijnym i społecznym, a szczególnie rodzinnym, stanowiły główny wątek wszystkich utworów. Artystka występowała nie tylko przed publicznością, ale i razem z nią. Okazją do tego stało się wspólne kolędowanie, podczas którego wokalistka zachęcała do ich śpiewania, poruszając się z mikrofonem wśród obecnych w kościele. Śpiewały dzieci i osoby dorosłe, a wzruszenie udzielało się wszystkim obecnym.

Dorota Osińska zachwyciła podczas – zapowiadanego przez Portal AKCJA – koncertu noworocznego ząbkowicką publiczność. Każda z wykonanych pełnych liryzmu piosenek, a także wspólne śpiewanie kolędowanie, zamieniły recital aktorki warszawskiego Teatru „Rampa” w bardzo bezpośrednie i urzekające ciepłem spotkanie z pięknem w najgłębszym jego wymiarze. Artystce towarzyszył mąż, oboje dzieci i mama, a gospodarzem koncertu był ks. Jan Sroka.

Koncert Doroty Osińskiej odbył się 1 stycznia 2014 r. w Parafii pw. Św. Jadwigi w Ząbkowicach Śląskich, gdzie kilka razy w roku mają miejsce wydarzenia kulturalne wysokiego formatu. Niedawno pisaliśmy o jednym z takich wydarzeń na Portalu AKCJA. Duszpasterze tej Parafii – ks. Bogdan Wolniewicz i ks. Jan Sroka – zapewniają wiernym doświadczenie szczególnego świadectwa wiary, bo wyrażanego w pięknie.

WIĘCEJ O KONCERCIE DOROTY OSIŃSKIEJ PRZECZYTAJ, ZOBACZ I POSŁUCHAJ

NA PORTALU ZĄBKOWICE4YOU.PL

Zobacz także
Dla dobra rodziny
Rada Krajowa Akcji Katolickiej

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość