WYDARZENIA

Atak na Kościół

Komitet ONZ ds. Ochrony Praw Dziecka wydał Raport, w którym atakuje Kościół za ochronę życia człowieka od momentu poczęcia, domagając się dopuszczenia aborcji. Raport w absurdalny sposób zarzuca Kościołowi ochronę pedofilów. 

Dokument zawiera szereg skandalicznych zaleceń kierowanych do Stolicy Apostolskiej, m.in.: domaga się dopuszczenia przez Kościół aborcji (punkt 55), zaleca powszechną dostępność środków antykoncepcyjnych dla nastolatków (punkt 57a), domaga się wprowadzenia do programu nauczania szkół katolickich obowiązkowych zajęć z „edukacji” seksualnej i prewencji HIV/AIDS, co w praktyce oznacza szeroką promocję prezerwatyw wśród młodzieży i tym samym promocję zachowań seksualnych w oderwaniu od miłości i odpowiedzialności (punkt 57c), twierdzi, że Kościół powinien zmienić swoją postawę wobec aktywistów gejowskich i z nimi związanych grup (punkty 25, 26). Najbardziej agresywna i krzywdząca część raportu zarzuca Kościołowi taką „politykę i praktyki wobec pedofilii, które doprowadziły do nadużyć i bezkarności winnych” twierdząc, że były to działania „świadome po to, aby chronić reputację Kościoła i stawiać dobro sprawców nad dobrem dzieci” (punkt 29, 60).

Watykan odpowiedział już wyczerpująco na zarzuty dotyczące pedofilii w październiku zeszłego roku, lecz ONZ kontynuuje ich formułowanie. Jest to sytuacja tym bardziej absurdalna, że w całej historii Kościoła tak haniebne czyny jak pedofilia nigdy nie zyskały najmniejszej aprobaty Stolicy Apostolskiej. W tym kontekście cenne wydaje się przytoczenie słów Benedykta XVI z września 2013 r., który odnosząc się do tematu pedofilii w liście do zadeklarowanego ateisty stwierdził: „Nigdy nie próbowałem ukryć tych rzeczy. To, że siła zła aż do tego stopnia spenetruje wewnętrzny świat wiary jest dla nas cierpieniem, które z jednej strony musimy znosić, podczas gdy z drugiej musimy uczynić wszystko, co możliwe, aby takie przypadki się nie powtórzyły (….) Nie jest też powodem do pocieszenia wiedza, że zgodnie z badaniami socjologów procent księży winnych takich przestępstw nie jest wyższy od tego w innych podobnych kategoriach zawodowych (…) W każdym razie nie należy przedstawiać ostentacyjnie tej dewiacji, jakby to była nikczemność typowa dla katolicyzmu.”. Emerytowany Papież dodał, że „tak jak nie należy milczeć na temat zła w Kościele, nie można też milczeć o „wielkim śladzie dobroci i czystości, jaki wiara chrześcijańska wytyczyła przez wieki”.

Zachęcamy do podpisania się pod listem sprzeciwu wobec raportu i prośby o jego zmianę. Jest to możliwe za pośrednictwem serwisu internetowego organizacji CitizenGO dostępnego TUTAJ.

Magdalena Korzekwa

Polish Campaigns Manager z Zespołem CitizenGO

Zobacz także
„Najbliżsi obcy”, czyli o demoralizacji za nasze pieniądze
Dwie Korony

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość