WYDARZENIA

Polski teolog Karol Wojtyła

Za dwa miesiące będziemy świadkami kanonizacji Błogosławionego Jana Pawła II. Kościół ustami Papieża Franciszka i w obecności Papieża Benedykta ogłosi, że Karol Wojtyła – nasz rodak i kapłan, którego wydała światu Polska, jest świętym. Kanonizowany będzie również Błogosławiony Jan XXIII. 

Mamy to szczęście, że wielu z nas spotkało Ojca Świętego osobiście, a wszyscy mogliśmy doświadczać jedności z Następcą Świętego Piotra, który przyszedł „z dalekiego kraju”. Czas, jaki dzieli nas od kanonizacji Jana Pawła II wykorzystajmy do tego, by świadectwo polskiego papieża zbliżyło nas do Jezusa i jeszcze bardzie włączyło w Kościół.

Czytelnikom portalu dedykujemy dzisiaj na video utwór pt. „Polski teolog Karol Wojtyła”. Niech to będzie jedna z pięknych inspiracji do refleksji i duchowej przemiany, jakiej wszyscy bardzo potrzebujemy. Kontynuujemy tym samym nasz cykl prezentacji krótkich filmów z dobrym przesłaniem, jakim też możemy dzielić się z innymi.  

Zobacz także
W łączności z Jezusem i młodzieżą w Rio

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość