WYDARZENIA

Rok i jeden dzień

Rok i jeden dzień temu dowiedzieliśmy się o postanowieniu Papieża Benedykta XVI, który zrezygnował z posługi Biskupa Rzymu. Tamtego dnia wielu z nas uświadomiło sobie jaki ciężar odpowiedzialności wziął na siebie Józef Ratzinger zarówno, gdy podejmował misję pasterską po Błogosławionym Janie Pawle II, jak i oddając ją – wtedy jeszcze nieznanemu – swojemu następcy.

Jakże wzruszające było wyznanie Papieża Benedykta XVI, który podczas swojej ostatniej audiencji generalnej na Placu Świętego Piotra w Rzymie powiedział drżącym głosem: „Przez osiem lat odczuwałem Bożą Opatrzność”. Tę chwilę zobaczyliśmy na ekranach telewizorów podczas transmisji prowadzonej przez niemal wszystkie stacje telewizyjne i radiowe na świecie. To wydarzenie relacjonowaliśmy także na Portalu AKCJA. Dzisiaj wiemy, że Papież Benedykt modli się za cały Kościół. I my bądźmy wdzięczni Panu Bogu za Jego pasterską posługę w Kościele Powszechnym. Fotografie, jakie pokazujemy w naszym cyklu dzisiaj to screeny z ekranu domowego telewizora.

Jeśli widzisz coś, co jest jakimś szczególnym świadectwem wiary, jeśli jesteś świadkiem zdarzeń, które są wyrazem więzi z Bogiem, sfotografuj to i wyślij na adres: info@serwer1739513.home.pl  tytułując mejl hasłem: REPORTER AKCJI.

Zobacz także
Zawsze po stronie prawdy – 2: „Socjalizm to jest nowotwór, który się pojawił w narodzie”
Kolędy świata ciszy

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.