WYDARZENIA

Wezwanie do modlitewnej solidarności

Wydarzenia na Ukrainie, których jesteśmy świadkami, są dla nas wezwaniem do modlitewnej solidarności w intencji pokojowego rozwiązania tego dramatycznego konfliktu.

Takimi słowami zwrócili się do katolików w całym kraju polscy biskupi. Zwrócili się też z prośbą do wszystkich wiernych Kościoła Katolickiego w Polsce, aby najbliższy piątek, 28 lutego, stał się dniem modlitwy i postu w intencji Ukrainy. W komunikacie Prezydium Konferencji Episkopatu Polski czytamy m.in.: >> Ufając, że ludzie dobrej woli wciąż znajdują się po obu stronach konfliktu, do Was, Bracia i Siostry, kierujemy apel o gesty solidarności i wsparcie dla narodu ukraińskiego w tym szczególnie trudnym dla niego czasie. Naszą braterską pamięcią obejmujemy wszystkie ofiary bratobójczego konfliktu, a rodzinom poległych wyrażamy słowa serdecznego współczucia i modlitewnej pamięci. <<

Biskup Świdnicki Ignacy Dec zaapelował, by w najbliższą niedzielę 2 marca 2014 r. przeprowadzić we wszystkich parafiach Diecezji Świdnickiej zbiórkę do puszek na rzecz poszkodowanych na Ukrainie.

(kk)

Na podstawie: diecezja.swidnica.pl

Fot: Lednica 2000 – Facebook

Zobacz także
A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni
Rozwój demograficzny Polski? Niestety, nie…

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status