WYDARZENIA

Euro za gender

„ W imieniu katolików świeckich skupionych w największej organizacji kościelnej w Polsce – Akcji Katolickiej, pragnę wyrazić zaniepokojenie z powodu zapisów w nowych programach regionalnych finansowanych ze środków unijnych EFRR i EFS, które zobowiązują potencjalnego beneficjenta do promocji ideologii gender.”

Takimi słowami zaczyna się list Haliny Szydełko – prezes zarządu Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej do wicepremier Elżbiety Bieńkowskiej. W dokumencie tym sformułowany jest stanowczy sprzeciw wobec rozwiązywania problemu ubóstwa w Polsce m.in. poprzez zwalczanie dyskryminacji ze względu na orientację seksualną? List przytacza wyniki, cytowanych już na portalu AKCJA, analiz regionalnych programów operacyjnych, jakie mają być wdrażane w latach 2014 – 2020 w poszczególnych województwach.

 

PEŁNY TEKST LISTU W SPRAWIE UZALEŻNIANIA BENEFICJENTÓW POMOCY UNIJNEJ OD IDEOLOGII GENDER JEST DOSTĘPNY TUTAJ.

Zobacz także
Błogosławieństwo dzieci
Zaproszenie na Wielkopostny Dzień Skupienia Akcji Katolickiej Diecezji Świdnickiej

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość