WYDARZENIA

Kanonizacyjna iskra miłosierdzia

Dokładnie za miesiąc Jan Paweł II zostanie ogłoszony Świętym. Do zbliżającej się uroczystości przygotowujemy się na wiele sposób, przede wszystkim jednak duchowo. O włączeniu się Diecezji Świdnickiej do akcji pod hasłem „Kanonizacyjna iskra miłosierdzia” informował nas w specjalnym liście Ksiądz Biskup Ignacy Dec.

Warto przypomnieć, że do „rozniecania iskry Bożej łaski” i „przekazywania światu ognia miłosierdzia” wezwał Jan Paweł II podczas konsekracji Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach w sierpniu 2002 r. Było to bezpośrednie nawiązanie do słów, które skierował Jezus do św. Faustyny Kowalskiej: „[Z Polski] wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście moje”. „W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! (…) Bądźcie świadkami miłosierdzia!” ‒ mówił wtedy Ojciec Święty. W grudniu 2003 r. Jan Paweł II pobłogosławił ogień, który od tamtej pory pali się nieustannie pod obrazem Jezusa Miłosiernego w łagiewnickiej świątyni. Ten właśnie ogień odbiorą w najbliższą niedzielę 30 marca 2014 r. od Księdza kardynała Stanisława Dziwisza młodzieżowe delegacje ze wszystkich polskich diecezji. Płomień przenoszony będzie w specjalnych lampionach, dostarczonych przez Stowarzyszenie Absolwentów „Dzieło”, na których ściankach znajdą się wizerunki Jezusa Miłosiernego, św. Faustyny i Jana Pawła II. Transmisję ze Mszy świętej przeprowadzą TVP1 i TVP Polonia. Z ramienia Konferencji Episkopatu Polski akcję przygotowującą do kanonizacji papieża Polaka koordynują Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” oraz „Stowarzyszenie Absolwentów Dzieło”.

Przed kanonizacją każdy z nas ma wyjątkową okazję aby złożyć za pośrednictwem TEJ STRONY swoją prośbę, podziękowanie lub postanowienie Janowi Pawłowi II. Niedługo przed kanonizacją Błogosławionego Jana Pawła II wpisy zostaną wydrukowane i zebrane w postaci pamiątkowej Księgi. W przypadku wielkiej ich liczby wykorzystamy technikę mikrodruku. Księga zostanie przewieziona do Watykanu i jako duchowy dar Polaków zostanie złożona podczas uroczystości kanonizacyjmych Papieża Polaka.

(kk)

Na podstawie: iskramilosierdzia.pl

Zobacz także
Wielki Czwartek dniem pamiątki ustanowienia sakramentu eucharystii i kapłaństwa
Chrystus Pan zmartwychwstał – prawdziwie powstał!

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość