WYDARZENIA

Wielkopostne skupienie członków Akcji Katolickiej

Wraz z początkiem Wielkiego Postu członkowie Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Świdnickiej postanowili spotkać się na dniu skupienia. Wszystko po to, by umocnić się duchowo i zintegrować się w gronie osób związanych ze stowarzyszeniem. Tematem wiodącym wszystkich rozważań była Adhortacja apostolska Evangelii Gaudium – O głoszeniu Ewangelii w dzisiejszym świecie.

Gospodarzami i organizatorami wielkopostnego dnia skupienia byli: ks. dr Sławomir Augustynowicz – diecezjalny asystent kościelny Akcji Katolickiej oraz pani Monika Rejman – prezes Zarządu Diecezjalnego Akcji Katolickiej. Miejscem kilkugodzinnego przeżycia wspólnoty była miejscowość Grzmiąca koło Głuszycy. Tam, w miejscowym zabytkowym kościele p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny odprawiona została Msza św., podczas której homilię wygłosił Ksiądz Asystent. Powiedział w niej m.in.: >> Nieraz jest tak, że my wolimy głosić cierpiącego Jezusa na krzyżu, że wolimy ukazywać Jezusa, który bierze cierpienie. Nawet może ten obraz Jezusa w Ogrodzie Oliwnym przypada do gustu, albo obraz Jezusa wiszącego na Krzyżu. Zmartwychwstały Jezus to Ten, który jest nośnikiem nowego życia w Chrystusie. To nie jest życie zapatrzone na siebie, ale na świat. Dlatego potrzeba nam dzisiaj zapału zmartwychwstałych, by nieść wszystkim ewangelię życia. << (uwaga: tekst całej homilii opublikujemy w najbliższą niedzielę w „Namysłach”). Po liturgii mszalnej miała miejsce Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Dodatkowym akcentem spotkania była opowieść o historii i unikalnych walorach architektonicznych kościoła w Grzmiącej. Szeroką wiedzą na ten temat podzieliła się z przybyłymi na dzień skupienia pani  Bogumiła Kociumaka – Prezes POAK Świdnica. Trzeba w tym miejscu dodać, że na tegoroczny wielkopostny dzień skupienia zjechali się członkowie oddziałów AK z: Głuszycy, Stronia Śląskiego, Bielawy, Dzierżoniowa, Wałbrzycha, Pieszyc, Świdnicy i Piekar Śląskich. Na zakończenie znalazł się czas na wspólną agapę w salkach katechetycznych Parafii pw. Chrystusa Króla w Głuszycy.

(mr/kk)

Fot: Mirosław Jarosz

Zobacz także
Akcja Katolicka Diecezji Świdnickiej w roku 10-lecia
Po 1989 roku nie było tak brutalnej akcji propagandowej przeciwko Polsce

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość