WYDARZENIA

Krzyż jest pochodnią

>> W nocy cierpienia i zabłąkania krzyż jest pochodnią, która podtrzymuje oczekiwanie na nowy dzień zmartwychwstania. Boski Królu ukrzyżowany, niech tajemnica Twojej chwalebnej śmierci zatriumfuje w świecie. Spraw, abyśmy nie tracili odwagi i niezłomnej nadziei w obliczu dramatów ludzkości i wszelkich krzywd, które poniżają człowieka, odkupionego Twoją cenną krwią.

Spraw, abyśmy tego wieczoru z jeszcze głębszym przekonaniem zawołali: Twój krzyż jest zwycięstwem i zbawieniem, «quia per sanctam crucem tuam redemisti mundum» — «boś przez krzyż swój święty świat odkupić raczył». <<

Niech te słowa modlitwy Błogosławionego Jana Pawła II i wpatrywanie się w Krzyż Pana naszego będzie dla nas pochodnią w drodze życia. Zaczął się wczoraj Wielki Tydzień – nasze rozważania będą zatem jeszcze bardziej zbliżać nas do Męki Pańskiej, której symbolem jest Krzyż.

Kolejne zdjęcie, jakie publikujemy w ramach cyklu Zostań reporterem Portalu AKCJA zostało wykonane w Katedrze pw. Świętych Stanisława i Wacława w Świdnicy. Zachęcamy do przesyłania na adres: info@serwer1739513.home.pl inspirujących naszą wiarę zdjęć. To, co widzisz – dzięki Tobie – zobaczą inni na Portalu AKCJA.

Zobacz także
Ratujmy Asię Bibi
Co złego trzeba jeszcze zrobić Polakom, aby wreszcie powiedzieli DOŚĆ!

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość