WYDARZENIA

Leć muzyczko!

Najnowszy singiel Łukasza i Pawła Golców to prawdziwy muzyczny majstersztyk. Nagrany na okoliczność kanonizacji Jana Pawła II urzeka nie tylko rozmachem, ale i przepiękną, wyszukaną aranżacją, dzięki której poetycki charakter tekstu piosenki zyskuje dodatkową głębię. Utwór – kolejny, jaki prezentujemy w naszym cyklu filmowym – jest jednocześnie zapowiedzią płyty „Golec uOrkiestra Symfonicznie”, nad którą liderzy zespołu pracują od kilku miesięcy.

Do udziału w produkcji bracia Golcowie zaprosili wielu znakomitych artystów. W „Leć muzyczko” zaśpiewały najbardziej rozpoznawalne polskie głosy – Ania Wyszkoni, Piotr Cugowski, Rafał Brzozowski, Monika Kuszyńska, Ryszard Rynkowski, Kuba Badach. Nie zabrakło też głosu najmłodszego pokolenia reprezentowanego przez rozpoczynające swoją muzyczną przygodę Natalię Sołtysek i Elizę Kanię – utalentowane wokalistki znane między innymi z programów „Bitwa na głosy” i „Mam talent”. Niebagatelną rolę w piosence pełni również chór Gospel Rain z Lublina oraz specjalizująca się w ulicznych happeningach perkusyjnych kilkunastoosobowa grupa bębniarzy Sorrir Por Favor z Krakowa, dzięki której motoryka utworu to prawdziwy energetyczny wulkan. Piosenka, będąca zarazem formą modlitwy, jest poruszającym hołdem złożonym polskiemu papieżowi, a jednocześnie historią jego pontyfikatu w pigułce. W prostych słowach opowiada o tym, kim dla Polaków był i nadal pozostaje Jan Paweł II, tak bliski ich sercom.

„Leć muzyczko” po raz pierwszy została nagrana w 2002 roku z okazji ostatniej, jak się później okazało, pielgrzymki Ojca Świętego do Polski. Golec uOrkiestra wykonywała piosenkę w czasie pożegnania Jana Pawła II na lotnisku w krakowskich Balicach. W kolejnych latach utwór stał się hymnem wielu szkół w Polsce, noszących imię polskiego papieża. Dzięki nowej, symfonicznej aranżacji i tak różnorodnemu gronu zaangażowanych do nagrań artystów, piosenka zyskała jeszcze jeden wymiar: stała się czymś w rodzaju zbiorowego głosu dziękczynienia za niezwykły dar Opatrzności, jakim dla Polski i Polaków była osoba Karola Wojtyły, późniejszego papieża Polaka. Prawykonanie utworu odbędzie się w krakowskich Łagiewnikach jutro, czyli 26 kwietnia 2014 r. podczas specjalnego koncertu z okazji kanonizacji Jana Pawła II (transmisja w TVP1 o godz. 20:55).

Muzyka i obraz, słowa i gest pomagają utrwalane na video mogą inspirować nas do głębszego przeżywania wiary i jedności z Kościołem. Zachęcamy Czytelników naszego portalu do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci krótkich klipów, które będziemy udostępniać na Portalu AKCJA.

Zobacz także
Zaśpiewane Boże Narodzenie
Wspólnota, której na imię Naród
Komentarze (1)
  • […] W ramach stałego cyklu filmowego w Portalu AKCJA zatrzymaliśmy się nad słowami napisanymi przez Karola Wojtyłę, którego świat od jutra będzie nazywał Świętym Janem Pawłem II. Niech te i wszystkie inne słowa Papieża z dalekiego kraju będą dla nas inspiracją do poszukiwania tego co prawdziwie piękne. […]

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status