WYDARZENIA

Leć muzyczko!

Najnowszy singiel Łukasza i Pawła Golców to prawdziwy muzyczny majstersztyk. Nagrany na okoliczność kanonizacji Jana Pawła II urzeka nie tylko rozmachem, ale i przepiękną, wyszukaną aranżacją, dzięki której poetycki charakter tekstu piosenki zyskuje dodatkową głębię. Utwór – kolejny, jaki prezentujemy w naszym cyklu filmowym – jest jednocześnie zapowiedzią płyty „Golec uOrkiestra Symfonicznie”, nad którą liderzy zespołu pracują od kilku miesięcy.

Do udziału w produkcji bracia Golcowie zaprosili wielu znakomitych artystów. W „Leć muzyczko” zaśpiewały najbardziej rozpoznawalne polskie głosy – Ania Wyszkoni, Piotr Cugowski, Rafał Brzozowski, Monika Kuszyńska, Ryszard Rynkowski, Kuba Badach. Nie zabrakło też głosu najmłodszego pokolenia reprezentowanego przez rozpoczynające swoją muzyczną przygodę Natalię Sołtysek i Elizę Kanię – utalentowane wokalistki znane między innymi z programów „Bitwa na głosy” i „Mam talent”. Niebagatelną rolę w piosence pełni również chór Gospel Rain z Lublina oraz specjalizująca się w ulicznych happeningach perkusyjnych kilkunastoosobowa grupa bębniarzy Sorrir Por Favor z Krakowa, dzięki której motoryka utworu to prawdziwy energetyczny wulkan. Piosenka, będąca zarazem formą modlitwy, jest poruszającym hołdem złożonym polskiemu papieżowi, a jednocześnie historią jego pontyfikatu w pigułce. W prostych słowach opowiada o tym, kim dla Polaków był i nadal pozostaje Jan Paweł II, tak bliski ich sercom.

„Leć muzyczko” po raz pierwszy została nagrana w 2002 roku z okazji ostatniej, jak się później okazało, pielgrzymki Ojca Świętego do Polski. Golec uOrkiestra wykonywała piosenkę w czasie pożegnania Jana Pawła II na lotnisku w krakowskich Balicach. W kolejnych latach utwór stał się hymnem wielu szkół w Polsce, noszących imię polskiego papieża. Dzięki nowej, symfonicznej aranżacji i tak różnorodnemu gronu zaangażowanych do nagrań artystów, piosenka zyskała jeszcze jeden wymiar: stała się czymś w rodzaju zbiorowego głosu dziękczynienia za niezwykły dar Opatrzności, jakim dla Polski i Polaków była osoba Karola Wojtyły, późniejszego papieża Polaka. Prawykonanie utworu odbędzie się w krakowskich Łagiewnikach jutro, czyli 26 kwietnia 2014 r. podczas specjalnego koncertu z okazji kanonizacji Jana Pawła II (transmisja w TVP1 o godz. 20:55).

Muzyka i obraz, słowa i gest pomagają utrwalane na video mogą inspirować nas do głębszego przeżywania wiary i jedności z Kościołem. Zachęcamy Czytelników naszego portalu do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci krótkich klipów, które będziemy udostępniać na Portalu AKCJA.

Zobacz także
Tornister Pełen Uśmiechów
Ratujmy BOŻE NARODZENIE przeżywając je do głębi (2)
Komentarze (1)
  • […] W ramach stałego cyklu filmowego w Portalu AKCJA zatrzymaliśmy się nad słowami napisanymi przez Karola Wojtyłę, którego świat od jutra będzie nazywał Świętym Janem Pawłem II. Niech te i wszystkie inne słowa Papieża z dalekiego kraju będą dla nas inspiracją do poszukiwania tego co prawdziwie piękne. […]

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość