WYDARZENIA

Niezwykła niespodzianka

Diecezja Świdnicka jest jedyną polską diecezją, której dotąd nie odwiedził żaden z papieży.

Zaproszenie do odwiedzenia Polski dotarło do Ojca Świętego Franciszka niedługo po wyborze. Niedawna wizyta „ad limina apostolorum” polskich biskupów była szczególną okazją do bezpośrednich spotkań z Biskupem Rzymu. Jednym z tematów była oczywiście zapowiedziane już przez Papieża Światowe Dni Młodzieży, jakie w 2016 r. mają się odbyć w Krakowie.

W trakcie tych rozmów nasi pasterze podzielili się z Papieżem Franciszkiem informacją, że Diecezja Świdnicka jest jedyną, jakiej dotąd nie nawiedził żaden z papieży. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, pod wpływem tej wiadomości, Ojciec Święty Franciszek zdecydował, że nawiedzi Katedrę pw. Świętych Stanisława i Wacława w Świdnicy. Być może w trakcie tej wizyty dojdzie do spotkania Papieża ze środowiskami świata pracy. Warto w tym miejscu przypomnieć, że patronem Świdnicy jest Błogosławiony Jan Paweł II, a takim wyróżnieniem w Polsce cieszą się poza stolicą naszej Diecezji, jedynie Wadowice – rodzinne miasto Karola Wojtyły.

😉

Fot: diecezja.swidnica.pl

Zobacz także
Uwaga: sekty!
Oto są baranki młode!
Komentarze (1)

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość