WYDARZENIA

Niezwykła niespodzianka

Diecezja Świdnicka jest jedyną polską diecezją, której dotąd nie odwiedził żaden z papieży.

Zaproszenie do odwiedzenia Polski dotarło do Ojca Świętego Franciszka niedługo po wyborze. Niedawna wizyta „ad limina apostolorum” polskich biskupów była szczególną okazją do bezpośrednich spotkań z Biskupem Rzymu. Jednym z tematów była oczywiście zapowiedziane już przez Papieża Światowe Dni Młodzieży, jakie w 2016 r. mają się odbyć w Krakowie.

W trakcie tych rozmów nasi pasterze podzielili się z Papieżem Franciszkiem informacją, że Diecezja Świdnicka jest jedyną, jakiej dotąd nie nawiedził żaden z papieży. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, pod wpływem tej wiadomości, Ojciec Święty Franciszek zdecydował, że nawiedzi Katedrę pw. Świętych Stanisława i Wacława w Świdnicy. Być może w trakcie tej wizyty dojdzie do spotkania Papieża ze środowiskami świata pracy. Warto w tym miejscu przypomnieć, że patronem Świdnicy jest Błogosławiony Jan Paweł II, a takim wyróżnieniem w Polsce cieszą się poza stolicą naszej Diecezji, jedynie Wadowice – rodzinne miasto Karola Wojtyły.

😉

Fot: diecezja.swidnica.pl

Zobacz także
Rocznica beatyfikacji Jana Pawła II
To jedna z największych zbrodni
Komentarze (1)

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status