WYDARZENIA

Pod prąd

Piosenka ,,Pod prąd’’ będzie nam towarzyszyć podczas obchodów kanonizacyjnych. Znakomita muzyka Mateusza Pospieszalskiego w pełni ukazuje piękno słów Jana Pawła II zaczerpniętych z ,,Tryptyku Rzymskiego’’.

Podkreśla ich głębię i jednocześnie nadaje im walor współczesności. Zachwycający brzmieniem, o wyjątkowej linii melodycznej utwór nie pozostawia nikogo obojętnym. Atutem projektu są także znani wykonawcy: Wojciech Waglewski, Adam Nowak, Jorgos Skolias, Sebastian Karpiel-Bułecka. Piosenka ,,Pod prąd’’ jest częścią kampanii społecznej ,,Jeśli szukasz źródła, idź pod prąd’’, powstałą na zamówienie Centrum Myśli Jana Pawła II. Emitowanie utworu w mediach rozpoczęło się od 2 kwietnia br.  Twórcy mają nadzieję, że utwór spodoba się słuchaczom na tyle, aby pozostać z nami na dłużej. Projekt powstał w oparciu o tekst Karola Wojtyły zaczerpnięty z ,,Tryptyku Rzymskiego’’. To kolejny, po zaprezentowanym wczoraj, utwór muzyczny służący naszej refleksji nad jutrzejszym wydarzeniem, jakim będzie kanonizacja Błogosławionego Jana Pawła II.

Muzyka i obraz, słowa i gest pomagają utrwalane na video mogą inspirować nas do głębszego przeżywania wiary i jedności z Kościołem. Zachęcamy Czytelników naszego portalu do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci krótkich klipów, które będziemy udostępniać na Portalu AKCJA, w ramach naszego stałego cyklu filmowego.

Zobacz także
Milczenie na temat rzeczywistych źródeł przemocy
Wambierzycka Królowo Rodzin – módl się za nami!

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status