WYDARZENIA

Biała kanonizacja

Mówi się, że 27 kwietnia odbyła się „biała kanonizacja”. W pierwszej chwili zastanawiające jest dlaczego właśnie biała. Jeśli jednak uświadomimy sobie, że uczestniczyło w niej czterech papieży, to wszystko staje się jasne.

Dwóch papieży, którzy sprawowali Mszę św., a więc Franciszek i Benedykt XVI oraz dwóch którzy zostali wyniesieni do chwały świętych: Jan Paweł II i Jan XXIII. O wyjątkowości tego wydarzenia nikogo przekonywać nie trzeba – świadczy o tym ogrom pielgrzymów zgromadzonych w Rzymie na ten czas.  Po tych słowach papieża Franciszka rozległy się brawa w wielu miejscach Rzymu i całego świata: „Na chwałę Trójcy Przenajświętszej, dla wywyższenia katolickiej wiary i wzrostu chrześcijańskiego życia, na mocy władzy naszego Pana Jezusa Chrystusa, świętych Apostołów Piotra i Pawła, a także Naszej, po uprzednim dojrzałym namyśle, po licznych prośbach o pomoc Bożą i po wysłuchaniu opinii naszych Braci w biskupstwie orzekamy i ogłaszamy świętymi błogosławionych Jana XXIII i Jana Pawła II i wpisujemy ich w poczet świętych i polecamy, aby w całym Kościele byli oni czczeni z oddaniem pośród świętych. W Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.”

Całe to wydarzenie miałam szczęście oglądać z miejsca wyznaczonego dziennikarzom obok ołtarza. Wielkie wzruszenie wywołał we mnie widok tysięcy pielgrzymów wiwatujących na cześć największego spośród Polaków. Całą uroczystość przedstawiam na zdjęciach. Równie niezwykłym przeżyciem była Msza św. dziękczynna za dar kanonizacji. Także tym razem udało mi się być blisko ołtarza i uczestniczyć w wielkiej radości, jaka emanowała z serc zgromadzonych za sprawą niezwykłego papieża Jana Pawła II. Zobacz zdjęcia ze święta, jakim stało się wspólne dziękczynienie. Rzymski plac włoska agencja prasowa ANSA nazwała „małą Polską”. Zamieszczam zdjęcia pielgrzymów zgromadzonych na Placu św. Piotra. Jeśli na jednym z nich jesteś Ty lub ktoś z Twoich bliskich, to napisz do nas, podając numer zdjęcia – wyślemy Ci je na pamiątkę. Serdecznie pozdrawiam i łączę się we wspólnej modlitwie za wstawiennictwem św. Jana Pawła II

Diana Golec

Opoka

Zobacz także
Tango Francesco
Drewnerusskij Raspiew

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status