WYDARZENIA

Misyjne wakacje 2014

Czym są Misyjne Wakacje z Bogiem? Jest to rodzaj odpoczynku dla dzieci, połączonego z pogłębieniem życia religijnego. Ich celem jest ukazanie właściwego znaczenia misji, kształtowanie postawy odpowiedzialności za misje już od najmłodszych lat oraz potrzeby dzielenia się skarbem wiary.

Każdego dnia przewidziane jest czynne uczestnictwo w Eucharystii. Ponadto ma miejsce modlitwa różańcowa lub Droga Krzyżowa i inne formy modlitwy przygotowywane przez dzieci z ich animatorami. Spotkania prowadzone są przez odpowiednio przygotowanych animatorów misyjnych, którymi są między innymi klerycy, katecheci i studenci. Mali uczestnicy zapoznają się z sytuacją rówieśników z krajów misyjnych, a także sylwetkami wielkich misjonarzy i świętych, co pomoże  uświadomić sobie  sens swojego życia chrześcijańskiego. W formacji służą także czynności dnia codziennego, przez które dzieci wychowywane są do poszanowania rzeczy danych im do użytku, pomieszczeń oraz – w kontekście nędzy i głodu, jakie dotykają dzieci z krajów misyjnych – do nie narzekania na posiłki. Czas popołudniowy przewidziany jest na wycieczki, konkursy i gry. Każdy dzień kończy się tzw. „pogodnym wieczorem” – chwilą szczególnej rozrywki i radości. Inspiracją do misyjnego otwarcia i zaangażowania są spotkania z misjonarzami, którzy dzieląc się swoimi doświadczeniami misyjnej pracy, opowiadają o sytuacji afrykańskich czy latynoamerykańskich dzieci. Podobną rolę odgrywają filmy o tematyce misyjnej.

Referat Misyjny Świdnickiej Kurii Biskupiej zaprasza dzieci szkół podstawowych na Misyjne Wakacje z Bogiem. W tym roku odbędą się w Wilkanowie  w dniach 8 – 15 lipca 2014 r. Zgłoszenia można dokonać  w Referacie Misyjnym Świdnickiej Kurii Biskupiej do dnia 25 czerwca 2014 r. – telefonicznie  (748564405 lub 787712013) oraz pocztą elektroniczną (e-mail: misje@diecezja.swidnica.pl ). Kartę uczestnictwa można pobrać na stronie internetowej, którą trzeba wypełnić i koniecznie dostarczyć przed rozpoczęciem turnusu misyjnego. Koszt pobytu dla jednej osoby wynosi 330. zł. Dojazd i powrót we własnym zakresie.

(kk)

Na podstawie: diecezja.swidnica.pl

Zobacz także
AVE MARIA u Świętej Anny
Pokój Tobie, Polsko

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status