WYDARZENIA

Słowo Boże przekonuje

Punktem wyjścia modlitwy uczynimy księgę Starego Testamentu, która obejmuje tylko cztery rozdziały tekstu i opowiada w zasadzie jedną prostą historię. W historii tej na pierwszy plan wysuwa się temat przyjaźni między dwiema kobietami – teściową Noemi i synową Rut. Była to relacja budowana mimo różnic między nimi i niełatwych życiowych prób.

Przyjaźń z Noemi stała się dla Rut drogą do wiary w Boga Izraela – odkrycia w Nim wiernego Opiekuna i Stróża. Modląc się historią Rut, być może odkryjemy na nowo wartość relacji, którymi Pan Bóg posługuje się w naszym życiu, aby nam objawić samego siebie. I nas Słowo Boże przekonuje, że Opiekun i Dawca Życia przychodzi nam z pomocą w chwilach próby, czasem właśnie posyłając nam przyjaciół. Zasadnicza część spotkania odbędzie się w milczeniu!

Lectio divina do Księgi Rut będzie miała miejsce w dniach 7 – 8 czerwca 2014 r. (rozpoczęcie w sobotę o godz. 10:00  – zakończenie w niedzielę o godz. 14:00) i poprowadzi je ks. Piotr Ślęczka SDS (z Centrum Formacji Duchowej w Trzebini) – w Domu rekolekcyjny Księży Pallotynów w Ząbkowicach  Śląskich (ul. Piastowska 7). Zapisy do 2 czerwca br. – zgłoszenia przyjmuje ks. Krzysztof Ora (tel: 609830588). Koszt: 110 zł. Trzeba zabrać ze sobą Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu i notatnik.

Sobota

10:00 – Spotkanie wprowadzające

10:30 – Eucharystia

11:45 – Konferencja I

12:30 – obiad

13:30 – rozpoczyna się czas pełnego milczenia

13:30 – Czas osobistej modlitwy Słowem

14:15 – Konferencja II

15:00 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu – do godz. 17:00 – Czas osobistej modlitwy Słowem

17:15 – Konferencja III

18:00 – kolacja

18:45 – Czas osobistej modlitwy Słowem

20:00 – Konferencja IV

– Wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji do godz. 22:00 – Czas trwania w Słowie

Niedziela

7:30 – Modlitwa osobista przed Najświętszym Sakramentem – kończy się czas pełnego milczenia

8:30 – śniadanie

9:30 – Konferencja V – Collatio – dzielenie się Słowem

11:30 – Eucharystia

12:30 – obiad

(kk)

Na podstawie: diecezja.swidnica.pl

Zobacz także
A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni
Sail by way of Clinical tests using our Essay Crafting Support

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość