WYDARZENIA

Te Deum laudamus za dar kanonizacji

Umiłowani Diecezjanie, w minioną niedzielę cieszyliśmy się kanonizacją dwóch papieży: Jana Pawła II i Jana XXIII.  Zarówno będąc na Watykanie czy też w swoich domach przed telewizorami czuliśmy wielką radość, że Papież Franciszek ogłosił świętym Kościoła naszego Wielkiego Rodaka.

Bądźmy wdzięczni Bożej Opatrzności, że za naszego życia dane nam było doczekać tak niezwykłego dnia w historii Kościoła i naszej Ojczyny. Naszą radość z daru kanonizacji Jana Pawła II chcemy wyrazić wspólnie, w czwartek, 8 maja, w dzień naszego diecezjalnego odpustu, kiedy przypada uroczystość św. Stanisława.

Dlatego, zapraszam Was drodzy, przybądźcie licznie tego dnia do Świdnicy byśmy mogli jako rodzina diecezjalna wyśpiewać nasze dziękczynne Te Deum laudamus za dar kanonizacji. Aby cała nasza Diecezja była reprezentowana na naszej wspólnej modlitwie, uprzejmie proszę wszystkich dziekanów naszej Diecezji, aby z każdego dekanatu przybył do katedry świdnickiej na tę uroczystość przynajmniej jedna autokarowa pielgrzymka.

Nasze obchody rozpoczną się o godz. 17:00 od uroczystych nieszporów w kościele pw. św. Józefa, następnie z relikwiami św. Stanisława i św. Jana Pawła II, procesyjnie przejdziemy do katedry, gdzie o godz. 18:00 uroczystej Mszy św.  przewodniczyć będzie i homilię wygłosi JE ks. abp Józef Kowalczyk, Prymas Polski. Po zakończeniu Mszy św. dokonamy  na placu przed katedrą odsłonięcia i poświęcenia pomnika św. Jana Pawła II.

Następnie ok. godz. 19:45 rozpocznie się koncert zespołu TGD (Trzecia Godzina Dnia) z udziałem Mieczysława Szcześniaka.

Drodzy, licząc na Wasze przybycie na diecezjalne dziękczynienie za kanonizację z serca błogosławię.

+Ignacy Dec

Biskup Świdnicki

Świdnica, dnia 30 kwietnia 2014 r.

Na podstawie: diecezja.swidnica.pl

 

Zobacz także
Forum samorządowe – zaproszenie
Przystanek Niepodległość 2016

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status