WYDARZENIA

To sprawa, w której musimy walczyć!

27-letnia Meriam Yehya Ibrahim – matka 20-miesięcznego synka, będąca obecnie w ósmym miesiącu ciąży, za odejście od islamu i przyjęcie chrześcijaństwa została skazana na karę śmierci przez powieszenie, poprzedzone chłostą w liczbie 100 batów. Kara została zaplanowana na czas po porodzie i zakończeniu karmienia piersią nowonarodzonego dziecka. 

Zgodnie z prawem islamu, religię odziedziczyła po ojcu (który opuścił rodzinę, gdy Meriam miała 6 lat). Została wychowana przez matkę jako chrześcijanka. Ośmieliła się poślubić chrześcijanina Daniela Wani – Sudańczyka z Południa, co islam uznaje za „cudzołóstwo”. Sąd pozostawił oskarżonej możliwość uwolnienia od kary, w zamian za wyrzeczenie się wyznawanej wiary. Kobieta odmówiła. Meriam powiedziała: >> Jestem chrześcijanką i nigdy nie popełniłam apostazji. << Do tego sąd odmawia Danielowi odwiedzin żony i synka, ponieważ oskarżono go o nawracanie muzułmanki! Na mocy decyzji Sądu Najwyższego, rozpoczyna się nowy proces Meriam. Międzynarodowy nacisk na rząd Sudanu i wymaganie, aby respektował podstawowe prawo wolności religijnej, daje nadzieję na uratowanie Meriam i na ocalenie jej dzieci przed sieroctwem.

W tej szokującej sprawie musimy walczyć! Na stronie: http://www.citizengo.org/pl/7426-uwolnic-meriam możemy podpisać petycję. Jest ona skierowana do Navi Pillay – Wysokiej Komisarz Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka. Możemy też zachęcić bliskich i znajomych, aby dołączyli się swoim podpisem do tej szlachetnej międzynarodowej akcji.

Magdalena Korzekwa

CitizienGO

Fot: christianpost.com

Zobacz także
Akcja na Jasnej Górze
Zawsze po stronie prawdy – 3: „Dzisiaj wraca sprawiedliwość, dzisiaj wraca prawda”

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status