WYDARZENIA

Rekolekcje Diecezji Świdnickiej

10-lecie Diecezji Świdnickiej to nie tylko czas świętowania, ale i szczególnego duchowego skupienia, jakie przeżywać będziemy jako wspólnota Kościoła lokalnego w najmłodszej polskiej diecezji. Chcemy przeżyć nawrócenie i osobiście spotkać Pana.

Już wczoraj Portal AKCJA zapowiadał to szczególne wydarzenie, w jakim będziemy mogli wziąć udział w najbliższą sobotę – młodzież i w najbliższą niedzielę – dorośli. Rekolekcje poprowadzą: ojciec Enrique Porcu oraz ojciec Antonello Cadeddu i Rogerio Valadares. Ojcowie pochodzą z Sardynii i kapłanami są od 30 lat. Żyją z ubogimi w slamsach Sao Paulo w Brazylii. W 200 r. założyli Stowarzyszenie Przymierze Miłosierdzia, które obecnie działa w 36 miastach Brazylii, Portugalii, Italii, Francji, Belgii i w Polsce. Charyzmatem wspólnoty jest praca z ubogimi oraz ewangelizacja.

Pod hasłem „Wygraj życie” spotkają się młodzi. Miejscem całodziennego czuwania w sobotę 28 czerwca 2014 r. będzie hala sportowa II Liceum Ogólnokształcącego w Dzierżoniowie. Pod hasłem „Walczę o ciebie” spotkają się dorośli. Tym razem całodzienne spotkanie rekolekcyjne odbywać się w będzie w niedzielę 29 czerwca 2014 r. w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świdnicy.

W oba dni program spotkań jest następujący:

9:00 – zawiązanie wspólnoty i uwielbienie

10:00 – konferencja I – o. Antonello, o. Enrique, Rogerio,

11:30 – przerwa,

12:00 – konferencja II – o. Antonello, o. Enrique, Rogerio,

13:30 – obiad,

15:00 – Msza św. pod przewodnictwem księdza biskupa Ignacego Deca.

Informacje i zapisy: www.diecezja.swidnica.pl

Zobacz także
Wartościowe wakacje
Komentarze (1)

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość