WYDARZENIA

O nadziei

Jak mówić o Chrystusie młodzieży, która wychowuje się w epoce smartfonów i Facebooka? Czy ewangelizacją można „zarazić” całe liceum, angażując je w jeden projekt?

Zadanie takie postawił sobie ks. Marcin Uhlik – uczący w jednym z warszawskich liceów, który opowiada, jak >> wraz z młodzieżą przez ten rok szkolny przygotowaliśmy teledysk, z przesłaniem chrześcijańskiej nadziei. Jeden z uczniów sam napisał słowa i skomponował melodię. Jedna z uczennic zaśpiewała, w teledysku wystąpili sami nasi podopieczni. << Teledysk powstał pod patronatem Parafii Rzymskokatolickiej św. Jakuba Apostoła w Warszawie, we współpracy z VII LO im. Juliusza Słowackiego w Warszawie. Jak Wam się podoba takie przesłanie nadziei?

Muzyka i obraz pomagają zobaczyć, to czego nie usłyszymy i nie zobaczymy zmysłami. W Portalu AKCJA kontynuujemy cykl filmowy, w którym proponujemy wysłuchanie i obejrzenie klipów video inspirujących nas do głębszego przeżywania wiary i jedności z Kościołem.  Zachęcamy Czytelników naszego portalu do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci krótkich klipów, które będziemy udostępniać na Portalu AKCJA.

Zobacz także
Czyńmy wszystko z tą jedną myślą, że Bóg jest w nas
Zarządzenie Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski
Komentarze (1)

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość