WYDARZENIA

Idziemy w noc

Idziemy w noc, idziemy w noc, idziemy w noc! Zamiast głośno śmiać się, bawić. Nurkujemy w mrok. Jutro, znikniemy może tak jak znikł w popiołach Nasz czteropiętrowy dom. Zamiast go opłakiwać, serce mocno ciągnie nas w sierpniową noc.

Refren, kolejnej publikowanej w naszym cyklu filmowym, piosenki pt. „Idziemy w noc” w wykonaniu duetu Marika & Maleo Reggae Rockers niech będzie przesłaniem tych dni, w których wspominamy Powstanie Warszawskie. Wczoraj minęło 70 lat od wybuchu tego szlachetnego i tragicznego jednocześnie patriotycznego zrywu. Rocznica ta zbiega się z chwilą, gdy XI Piesza Pielgrzymka Diecezji Świdnickiej na Jasną Górą peregrynuje już jednym strumieniem. Dzisiaj bowiem o godz. 6:00 Mszą św. w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Bobolicach zaczęły wspólne rekolekcje wszystkich pielgrzymów będących w drodze do Domu Matki w Częstochowie.

Muzyka i obraz, słowa i gest pomagają utrwalane na video mogą inspirować nas do głębszego przeżywania wiary i jedności z Kościołem. Zachęcamy Czytelników naszego portalu do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci krótkich klipów, które będziemy udostępniać na Portalu AKCJA.

Zobacz także
W duchu Tradycji
Pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę
Komentarze (1)

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość