WYDARZENIA

Na skrzyżowaniu…

„Na skrzyżowaniu osi wiary, sztuki i historii raz jeszcze” – to motyw wiodący II sesji popularno-naukowej, jaka odbędzie się w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Ząbkowicach Śląskich.

Będzie to już kolejne wydarzenie, dzięki któremu dzieje Ząbkowic Śląskich będą przybliżone przez profesjonalnych badaczy historii i kultury. Poprzednia taka konferencja relacjonowana przez portal AKCJA  miała miejsce rok temu i jej hasło przewodnie brzmiało >> Tam, gdzie wiara, historia i sztuka spotykają się ze sobą. << Organizatorkami sympozjum są Siostry Klaryski od Wieczystej Adoracji, których klasztor jest od 1946 r. nierozłącznie związany ze świątynią. Podczas sesji, która odbędzie się w sobotę 6 września 2014 r. od godz. 15:00 wysłuchamy czterech referatów. Arkadiusz Wojtyła będzie mówił o architekturze i wyposażeniu ząbkowickiego kościoła i klasztoru. Kamil Pawłowski ukaże kronikę miejską Martina Koblitza jako źródło dziejów klasztoru dominikańskiego. Sobiesław Nowotny omówi obecny stan badań i dalsze perspektywy poszukiwań dotyczących historii trzech ząbkowickich męczenników. Christoph Muller opowie o ślubowanej miejskiej pielgrzymce mieszkańców Ząbkowic Śląskich do Barda.

Na skrzyżowaniu_01

Serdecznie zapraszamy na konferencję miłośników historii i kultury, ale także tych, którzy chcą pogłębić swoją wiarę poznając materialne bogactwo z przeszłości. Przypomnijmy, że do minionej niedzieli w kościele Sióstr Klarysek można było oglądać, zapowiadaną przez portal AKCJA, unikalną wystawę malarskich kopii wizerunków Matki Bożej koronowanych przez Prymasa Tysiąclecia kardynała Stefana Wyszyńskiego.

(kk)

Na podstawie: zabkowice4you.pl

Zobacz także
Przyjmiemy dar nadziei
Niech mi się stanie według Słowa Twego!

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość