WYDARZENIA

Godzina 4:40 – 1 września 1939 roku

1 września 1939 roku o godz. 4:40 spadły zrzucane z niemieckich samolotów bomby. Zrównały z ziemią miasto Wieluń. Pięć minut później ostrzelana została baza Westerplatte. Po następnym kwadransie od południa Polski ataku dokonały podporządkowanie Niemcom wojska słowackie. Siedemnaście dni później napaści na Polskę dokonał Związek Sowiecki.  Tak – 75 lat temu – rozpoczęła się II wojna światowa.

Nie zapominamy o ofiarach tej strasznej wojny i obrońcach Rzeczypospolitej, którzy w 1939 roku oraz przez kolejne lata okrutnej agresji Niemiec i Związku Sowieckiego, dążyli do unicestwienia naszego narodu i wymazania państwa polskiego z historii i map świata.

Pochylamy dzisiaj głowy w geście pamięci i składamy ręce do modlitwy o pokój dla Polski, dla Europy i dla całego świata. Nigdy więcej wojny!

Zobacz także
Błogosław Panie nam!
Pielgrzymka do Gauadalupe
Komentarze (1)

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość