WYDARZENIA

Gospodarz świata całego, hojnie nas wyposażył w zboże

Umiłowani Diecezjanie, Dobiegający końca okres wakacji jest jednocześnie czasem wdzięczności za tegoroczne plony. Uroczystości dożynkowe odbywają się w całej naszej Ojczyźnie. Za otrzymane dary dziękują także rolnicy, ogrodnicy, sadownicy i działkowicze z ziemi naszej Diecezji.

W wielu kościołach wyśpiewano już dziękczynne hymny, w których wyraziło się uwielbienie i wdzięczność dla Stwórcy, że jako Gospodarz świata całego, hojnie nas wyposażył w zboże, owoce, warzywa. Dożynki to z jednej strony święto ludzi ciężkiej pracy, którzy pomimo kłopotów i niepewności, nie tylko związanej z pogodą, podejmują z troską to, co wydała poprzez Boże błogosławieństwo rolna ziemia i drzewa w sadach. Dożynki są także świętem, w którym swój pokłon wdzięczności przed rolnikami, ogrodnikami składają mieszkańcy miast, którzy każdego roku czekają na Boże dary przejęte z ziemi.

Umiłowani, wciąż świadomi prawdy o tym, że nie jesteśmy zdolni do tego, by zapewnić sami z siebie chleb powszedni, nosimy w sobie potrzebę wyrażenia wdzięczność przed Bogiem za Jego hojne dary, które otrzymujemy poprzez pracę ludzi na roli.

Wspólną okazją dla nas wszystkich, do wyrażenia uwielbienia Boga i uznania ludzkiego trudu, będą tegoroczne Dożynki Diecezjalne i zarazem Wojewódzkie w Strzegomiu. W niedzielę, 14 września, o godz. 13:00, w tamtejszej  bazylice sprawować będziemy Mszę św. dziękczynną transmitowaną za pośrednictwem Telewizji Polonia na cały świat.  Do wspólnego dziękczynienia zapraszam Was wraz z włodarzami Strzegomia i województwa Dolnośląskiego; zapraszam zwłaszcza Was umiłowani rolnicy, ogrodnicy, sadownicy i działkowicze z terenu całej diecezji. Zabierzcie, proszę, ze sobą dożynkowe wieńce, które stanowić będą widoczny wyraz  podziękowania wobec Stwórcy za to wszystko co od Niego otrzymaliśmy w czasie żniw i zbiorów. Zapraszam do wspólnej modlitwy i radosnego świętowania i serca błogosławię.

+ Ignacy Dec

Biskup Świdnicki

Na podstawie: diecezja.swidnica.pl

Zobacz także
Jeden z dziewięciorga po raz siódmy
Od Matki Bożej Bolesnej poszli na Jasną Górę

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status