WYDARZENIA

Gospodarz świata całego, hojnie nas wyposażył w zboże

Umiłowani Diecezjanie, Dobiegający końca okres wakacji jest jednocześnie czasem wdzięczności za tegoroczne plony. Uroczystości dożynkowe odbywają się w całej naszej Ojczyźnie. Za otrzymane dary dziękują także rolnicy, ogrodnicy, sadownicy i działkowicze z ziemi naszej Diecezji.

W wielu kościołach wyśpiewano już dziękczynne hymny, w których wyraziło się uwielbienie i wdzięczność dla Stwórcy, że jako Gospodarz świata całego, hojnie nas wyposażył w zboże, owoce, warzywa. Dożynki to z jednej strony święto ludzi ciężkiej pracy, którzy pomimo kłopotów i niepewności, nie tylko związanej z pogodą, podejmują z troską to, co wydała poprzez Boże błogosławieństwo rolna ziemia i drzewa w sadach. Dożynki są także świętem, w którym swój pokłon wdzięczności przed rolnikami, ogrodnikami składają mieszkańcy miast, którzy każdego roku czekają na Boże dary przejęte z ziemi.

Umiłowani, wciąż świadomi prawdy o tym, że nie jesteśmy zdolni do tego, by zapewnić sami z siebie chleb powszedni, nosimy w sobie potrzebę wyrażenia wdzięczność przed Bogiem za Jego hojne dary, które otrzymujemy poprzez pracę ludzi na roli.

Wspólną okazją dla nas wszystkich, do wyrażenia uwielbienia Boga i uznania ludzkiego trudu, będą tegoroczne Dożynki Diecezjalne i zarazem Wojewódzkie w Strzegomiu. W niedzielę, 14 września, o godz. 13:00, w tamtejszej  bazylice sprawować będziemy Mszę św. dziękczynną transmitowaną za pośrednictwem Telewizji Polonia na cały świat.  Do wspólnego dziękczynienia zapraszam Was wraz z włodarzami Strzegomia i województwa Dolnośląskiego; zapraszam zwłaszcza Was umiłowani rolnicy, ogrodnicy, sadownicy i działkowicze z terenu całej diecezji. Zabierzcie, proszę, ze sobą dożynkowe wieńce, które stanowić będą widoczny wyraz  podziękowania wobec Stwórcy za to wszystko co od Niego otrzymaliśmy w czasie żniw i zbiorów. Zapraszam do wspólnej modlitwy i radosnego świętowania i serca błogosławię.

+ Ignacy Dec

Biskup Świdnicki

Na podstawie: diecezja.swidnica.pl

Zobacz także
Na szlaku Świętego Wojciecha
Dla ducha i dla ciała

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość