WYDARZENIA

Miejcie wrażliwe sumienia i chrońcie rodziny

20 września br. do kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Ząbkowicach Śląskich przybyła wielka liczba wiernych. Uczestniczyli w kilkugodzinnym nabożeństwie, któremu przewodniczył charyzmatyczny kapłan ks. Jarosław Cielecki z Archidiecezji Krakowskiej.

Prawie 5-godzinne spotkanie modlitewne, a przede wszystkim koncelebrowana Msza św. przyciągnęła do jedynego ząbkowickiego kościoła adoracyjnego bardzo wielu wiernych. Zarówno modlitwy, jak i katechezy wygłaszane przez księdza Jarosława były skupione na pogłębionym przeżywaniu wiary chrześcijańskiej. Na przykładach postaci Świętego Jana Pawła II oraz Świętego Charbela Makhloufa, których relikwie tego wieczoru wyeksponowane w świątyni, kapłan w płomiennych słowach apelował do przybyłych, aby uwrażliwiali swoje sumienia i chronili swoje rodziny przed wpływami negatywnych zjawisk w kulturze masowej. Wzruszającym wątkiem była osobista relacja księdza Jarosława z udziału w pielgrzymce Papieża Jana Pawła II do Ziemi Świętej w 2000 roku. Podczas tej historycznej podróży Karol Wojtyła, mimo bardzo złego stanu zdrowia i wbrew ryzyku związanemu z bezpieczeństwem osobistym, w ukryciu i na własnych nogach wszedł na Górę Golgota, a ostatni ze stopni tej drogi z olbrzymim cierpieniem pokonał na kolanach. Ten obraz był przesłaniem dla wszystkich obecnych na wspólnej modlitwie, aby trwając w wierze, umieli i chcieli podejmować wysiłek, ból i poświęcać się z miłości do Boga dla innych ludzi.

Na zakończenie kilkugodzinnego nabożeństwa, w trakcie którego stale przybywało wiernych, ksiądz Jarosław Cielecki udzielał indywidualnego namaszczenia relikwiami Świętego Charbela Makhloufa w postaci oleju, którym czynił znak krzyża na czołach wiernych. Wcześniej odmówił modlitwę o uzdrowienie i błogosławił Najświętszym Sakramentem niesionym w monstrancji przez cały kościół i jego nawy. W czasie sobotniego spotkania modlitewnego w światyni znajdował się wizerunek Matki Bożej Wniebowziętej peregrynujący po całej Europie podczas nauk głoszonych przez charyzmatycznego kapłana.

Ksiądz Jarosław Cielecki wywodzi się z Niegowici – pierwszej parafii ks. Karola Wojtyły, późniejszego Świętego Jana Pawła II. Na co dzień pracuje w Italii. Jest dyrektorem agencji informacyjnej Vatican Service News w Rzymie. Jako dziennikarz brał udział w pielgrzymkach Jana Pawła II i Benedykta XVI, wchodząc w skład Volo Papale. Jest autorem kilku książek i filmów dokumentalnych, Współpracuje z polską i włoską prasą, radiem i telewizją. Jest założycielem i opiekunem charyzmatycznych grup modlitewnych we Włoszech, którym patronuje św. Jan Paweł II. Ks. Cielecki jest egzorcystą. Stale podróżuje po Europie, szerząc kult Świętego Charbela Makhloufa – maronickiego mnicha i mistyka, który żył w Libanie w XIX w. i kanonizowany został w 1977 r. przez papieża Pawła VI. Ksiądz Jarosław z Ząbkowic udał się prosto do Ostrawy w Republice Czeskiej, gdzie następnego dnia miał odprawiać podobne nabożeństwo dla tamtejszej wspólnoty katolickiej.

(kk)

Na podstawie: zabkowice4you.pl

Zobacz także
Randka z Jezusem
W Częstochowie tron swój wzniosła

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość