WYDARZENIA

Mocne brzmienie muzyki i śpiewu

Przed miłośnikami wykwintnej muzyki okazja do znalezienia się w samym środku mocnych brzmień muzyki organowej i śpiewu chóralnego. Niestety to już ostatnie z wydarzeń, jakie mieliśmy możność przeżywać od czerwca br. w ramach Międzynarodowego Forum Muzycznego w Bardzie.

W trakcie koncertu kończącego tegoroczną edycję Forum na wspaniałych organach bardzkiej Bazyliki zagra Józef Serafin z Warszawa. Ze śpiewem wystąpi kwartet  wokalny „The Sunday Singers”  z Kalisza w składzie: Katarzyna Regulska – sopran, Anna Olas – alt, Adam Michalak – tenor, Eryk Szolc – bas. W programie finałowego koncertu znajdą się słynne kompozycje wybitnych twórców. Będą to: Nicolaus Bruhns – preludium i fuga e-moll, Louis Marchand – Dialogue en ut majeur, Jan Sebastian Bach – Fantazja G-dur, preludium chorałowe „Vor deinem Thron tret ich”, Toccata i fuga d-moll, Franz Liszt – Poemat symfoniczny „Orfeusz”, Marian Sawa – Jutrznia, J.S.Bach – Aria ze Suity Orkiestrowej, Chorał „Wachet auf…”, W.A.Mozart – Symfonia g-moll KV550, Gioacchino Rossini – Uwertura do opery „Cyrulik sewilski”.

Zapowiadane przez portal AKCJA koncerty cieszyły się (być może ograniczonym co do liczby słuchaczy) powodzeniem, ale nikt, kto przybywał na kolejne spotkania w Bazylice Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Bardzie, nie wracał bez pięknych estetycznych, a może i głębokich duchowych wrażeń. Na zdjęciach poniżej obejrzeć można to, jak wyglądał poprzedni koncert. Tym razem zapraszamy na ostatnie wydarzenie Bardzkiego Lata Organowego. Odbędzie się ono już jutro, czyli w piątek 12 września 2014 r. o godz. 19:00. Naprawdę warto zatopić się w pięknej muzyce. Zapraszamy serdecznie do Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary, aby w aurze pięknej muzyki znaleźć czas na duchowe skupienie.

(kk)

Na podstawie: vvena.pl 

Zobacz także
Oddał życie za wiarę
Nie możemy pozostać obojętnymi

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status