WYDARZENIA

Przybywajcie do Strażniczki Wiary

Przybliża się październik, w naszej Ojczyźnie miesiąc szczególnie związany z modlitwą różańcową. Jak co roku w kościołach i kaplicach będziemy podczas nabożeństw październikowych, przesuwając paciorki różańca, rozważać tajemnice dotyczące naszego odkupienia.

Różaniec, ta wyjątkowa modlitwa, w której towarzyszy nam pełna łaski Matka Najświętsza, jest wielkim darem Nieba dla wszystkich wierzących, będących w wielorakich potrzebach. Modlitwą różańcową w obecnym czasie nie tylko obejmujemy sprawy osobiste, ale czujemy potrzebę modlitwy za naszą diecezję, Ojczyznę i cały świat, w którym wciąż jest tak wiele miejsc, gdzie pokój i ludzka solidarność są zagrożone, gdzie ludzie są zamknięci na objawioną przez Chrystusa wyzwalającą prawdę.

W obliczu aktualnych wyzwań, przed jakimi stawia nas Opatrzność, zapraszam Was, Drodzy Diecezjanie, w sobotę 4 października 2014 roku na doroczną pielgrzymkę parafialnych wspólnot Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary w Bardzie. Nasze spotkanie rozpocznie się o godz. 9:45 od zawiązania wspólnoty i przywitania przybyłych pielgrzymów; następnie wysłuchamy prelekcji p. inż. Antoniego Zięby, znanego w Polsce obrońcy życia dzieci nienarodzonych. O godz. 11:00 rozpocznie się Msza św., do koncelebrowania której zapraszam duszpasterzy, którzy przybędą ze swoimi grupami. Po krótkiej przerwie rozpoczniemy procesję, idąc z modlitwą na ustach dróżkami różańcowymi.

W pierwszą sobotę października zapraszam zatem do wzięcia udziału w pielgrzymce wszystkie parafialne wspólnoty Żywego Różańca, wszystkie osoby, które przystąpiły do Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę i każdego, kto pragnie we wspólnocie wiary za przyczyną Matki Najświętszej w modlitwie różańcowej przedstawić Bogu swoje dziękczynienia i prośby. Niech nasza liczna obecność w Bardzie stanie się wyrazem naszego zawierzenia Królowej Różańca Świętego, a także świadectwem naszej wzajemnej jedności i odpowiedzialności za losy współczesnego człowieka i świata.

Dzieło pielgrzymki różańcowej polecam Waszej modlitwie i z serca każdemu błogosławię.

+ Ignacy Dec

Biskup Świdnicki

 

Zaproszenie Biskupa Świdnickiego do wzięcia udziału w IV Diecezjalnej Pielgrzymce Róż Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary w Bardzie – 4 października 2014 r.

Na podstawie: diecezja.swidnica.pl

Zobacz także
Akcja Katolicka pielgrzymuje na Jasną Górę
Nowe wyzwanie

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość