WYDARZENIA

Słuchasz Pana?

Obchodziliśmy wczoraj w Kościele dzień poświęcony szczególnie roli środków społecznego komunikowania. Papież Franciszek w – opublikowanym także w portalu AKCJA – orędziu z tej okazji zwrócił szczególną uwagę na znaczenie mediów w relacjach pomiędzy ludźmi. Ważne jest to, byśmy słuchali tego, co mówi do nas Pan.

Ojciec Święty napisał m.in. >> W tym świecie media mogą nam pomóc, byśmy poczuli się bliżej siebie nawzajem, pomagając nam dostrzec jedność rodziny ludzkiej, co z kolei pobudza do solidarności i lepszego poważnego zaangażowania na rzecz bardziej godnego życia. Dobra komunikacja pomaga nam być bliżej siebie oraz lepiej poznawać siebie nawzajem, w byciu bardziej zjednoczonymi. Dzielące nas mury można pokonać tylko wtedy, gdy jesteśmy gotowi, by słuchać siebie nawzajem i uczyć się jedni od drugich. Musimy godzić różnice poprzez formy dialogu pozwalające nam wzrastać w zrozumieniu i szacunku. Kultura spotkania wymaga, abyśmy byli skłonni nie tylko dawać, ale także otrzymywać od innych. Media mogą nam w tym pomóc, zwłaszcza dzisiaj, kiedy sieci ludzkiej komunikacji osiągnęły bezprecedensowy rozwój. Zwłaszcza internet może zaoferować większe możliwości spotkania i solidarności między wszystkimi, a jest to rzecz dobra, jest to Boży dar. <<

Zdjęcie, jakie tym razem publikujemy w ramach cyklu Zostań reporterem Portalu AKCJA zostało wykonane w Bazylice Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Bardzie.  Uchwyć w obiektyw to, co Cię urzekło, zaskoczyło lub to, co uważasz za piękne, szczere i cenne świadectwo wiary. Opisz i wyślij wykonane przez siebe zdjęcie na adres: info@serwer1739513.home.pl tytułując mejl hasłem: REPORTER AKCJI.

Zobacz także
Nie odchodź, by nie zgasło słońce
Cud z nieba
Komentarze (1)

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status