WYDARZENIA

W wyborach samorządowych skupiamy się na działaniu prorodzinnym

Odczytując wielkie zagrożenie dla Rodziny idące ze strony promowanej tzw. „wolności” środowiska prorodzinne i pro-life w Polsce zaangażowały się w działania obronne i promocyjne. Do szeregu inicjatyw dołączamy akcję przyznawania tytułu oraz certyfikatów dla osób, które cenią sobie wartości społeczne, kulturowe i gospodarcze jakie mają swoje źródło w Rodzinie.

W zeszłym roku przy Centrum Inicjatyw dla Życia i Rodziny w Warszawie została powołana Krajowa Kapituła tytułu Ambasadora Życia i Rodziny. Opierając się  na organizatorach Marszów dla Życia i Rodziny zostały powołane Regionalne Kapituły. We Wrocławiu mamy Dolnośląską Kapitułę Ambasadora Życia i Rodziny. „Celem nadawania tytułu Ambasadora Życia i Rodziny jest uhonorowanie znanych i szanowanych osób publicznych które swoją postawą życiową, przykładem osobistym, zaangażowaniem społecznym czy też deklaracjami publicznymi bronią uniwersalnej wartości życia ludzkiego i naturalnych praw rodziny. Jest to również program mający na celu podjęcie możliwie szerokiej współpracy Centrum Inicjatyw dla Życia i Rodziny oraz współpracujących z Centrum osób i środowisk lokalnych z Ambasadorem, w celu wzmocnienia przekazu kierowanego do opinii publicznej…..”

Zapraszam wszystkich sympatyków do zgłaszania propozycji osób, które należy uhonorować za swoją postawę i działalność. Przyznanie tytułu osobom publicznym jest okazją do promowania wartości prorodzinnych i pro-life oraz wskazuje kierunek działań organizatorów Marszów za Życiem i Rodziną.

Drugie działanie środowisk marszowych skupia się na nadawaniu certyfikatów Kandydatom Przyjaznym Rodzinie. W połowie listopada odbędą się w Polsce wybory samorządowe. Po raz pierwszy na szczeblu gminnym i miejskim mamy obwody jednomandatowe. Korzystając z doświadczenia w eurowyborach chcemy promować kandydatów, którzy w swoim działaniu samorządowym będą dbać o prawa i wartości Rodziny. W wyborach samorządowych skupiamy się na działaniu prorodzinnym. Zależy nam zarówno na radnych jak i na wójtach, burmistrzach i prezydentach.

Jako pierwsze zadanie będzie wprowadzenie Dekalogu Samorządowca jako wytycznych dla działania poszczególnych rad gmin, miast czy powiatów. Potem będziemy promować poprzez samorządy program Szkoła Przyjazna Rodzinie oparty na tradycyjnych wartościach rodziny oraz Konstytucji RP. W dalszej części będą przygotowane inicjatywy wokół Karty Dużej Rodziny, usprawnień w działaniach administracyjnych opartych na doświadczeniach w innych samorządach. Certyfikowanie skierowane jest do organizatorów Marszów, sympatyków Marszu oraz kandydatów potrafiących realizować zadania prorodzinne w środowisku lokalnym. Naszym celem jest połączenie kandydatów z różnych środowisk oraz różnych partii wokół dobra i przyszłości Rodziny. Pragniemy mieć w miastach i gminach radnych, którzy potrafią dogadać się w sprawie Rodziny. Chcemy też przy okazji pokazać, że mimo różnic w wielu kwestiach większość Polaków jest za Rodziną i razem można tworzyć dobro czy też wartość dodaną, jak kto woli.

Warto podkreślić, iż nie tworzymy żadnej nowej struktury. Nie mamy zapędów partyjnych, lecz chcemy łączyć wokół wartości uniwersalnych jaką jest Rodzina. W tym celu tworzy się w Warszawie projekt porozumienia pomiędzy komitetami wyborczymi. Kampania prorodzinna będzie wsparta spotami video z udziałem celebrytów i osób powszechnie szanowanych. W celu profesjonalnego przygotowania do działań aktywizujących lokalne środowiska odbędzie się szkolenie w Warszawie około 10 września. Zajęcia poprowadzą amerykańscy wykładowcy specjalizujący się we wdrażaniu inicjatyw społecznych. Liderzy z poszczególnych regionów będą mieć okazję uczestnictwa w wyjazdowym szkoleniu w USA. Z całością przygotowań musimy zdążyć przed pełnią kampanii samorządowej.

ZOBACZ:

REGULAMIN TYTUŁU AMBASADORA ŻYCIA I RODZINY

MANIFEST „NATURALNA RODZINA”

SZKOŁA PRZYJAZNA RODZINIE

Zapraszam wszystkich na otwarte spotkanie w Świdnicy w środę 3 września 2014 r. o godz 17:00 w Centrum Organizacji Pozarządowych ul. Długa 33. Spotkanie poprowadzą: Jacek Sapa – prezes Centrum Inicjatyw dla Życia i Rodziny oraz Ireneusz Jabłoński – analityk Centrum Adama Smitha, wieloletni samorządowiec. Zapraszam do pisemnego zadawania pytań, do których nasi prowadzący będą mogli się dobrze przygotować.

Sławomir Kaptur

Zobacz także
Gospodarz świata całego, hojnie nas wyposażył w zboże
Sail by way of Clinical tests using our Essay Crafting Support
Komentarze (1)
  • […] Inicjatyw dla Życia i Rodziny, które również będzie monitorowało ich działania. W Portalu AKCJA informowaliśmy już o akcji „Rodzina ma głos”. Obecnie są powoływani pełnomocnicy powiatowi na terenie Diecezji […]

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status